X Igrzyska Dzieciaka
Już po raz dziesiąty nasza szkoła była organizatorem „Igrzysk Dzieciaka”, które odbyły się 17 maja. W zawodach sportowych wzięli udział przedstawiciele klas II i III z naszej gminy. W tym roku rywalizowali uczniowie z czterech szkół: Kamienia, Przegini Duchownej, Rusocic i Rybnej.
Przed Igrzyskami uczestnicy brali udział w profilaktycznych zajęciach edukacyjnych na temat zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej. Po zajęciach dzieci wykonały plakaty nawiązujące do tematyki zajęć i przywiozły je na zawody.
Igrzyska rozpoczęła Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich uczestników i życzyła udanej zabawy.
Po wyczerpujących zmaganiach i podsumowaniu punktów ogłoszono wyniki.
Zwycięska drużyna z Rybnej zabrała do swojej szkoły przechodni puchar. Szkoła z Kamienia zajęła drugie miejsce, a szkoły z Przegini Duchownej i Rusocic zajęły trzecie miejsce.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy.
Dzieci nie tylko wykazały się sprawnością fizyczną, ale pokazały, że razem można się świetnie bawić.