Wycieczka do Ogrodzieńca
16 października uczniowie klas 5 i 6 odbyli wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd. Tym razem zwiedzili zamek Ogrodzieniec w miejscowości Podzamcze. Dowiedzieli się o jego właścicielach, historii, mogli zobaczyć jak dawniej wyglądała biblioteka i dlaczego to właśnie w niej okna były mniejsze niż w pozostałych pomieszczeniach zamkowych. W Parku Miniatur mogli podziwiać pozostałe zamki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Podczas wyjazdu nie zabrakło także czasu na relaks – wszyscy mogli poczuć wiatr we włosach, zjeżdżając torem saneczkowym. Biorąc pod uwagę wspaniałą, choć nieco rześką pogodę, można śmiało zaliczyć wycieczkę do tych udanych.
Dziękujemy biuru podróży ALL IN travel za wzorową organizację wyjazdu.