Dzień chleba

Przedszkolaki wzięły również udział w obchodach „Dnia chleba”. Dzieci (obydwie grupy) cały tydzień omawiały zagadnienia związane z chlebem i zdrowym stylem życia. Na zakończenie przedszkolaki poczęstowały się różnymi gatunkami pieczywa, które bardzo im smakowało.

Odblaskowy pokaz mody

26 października klasa III a przygotowała inscenizację „Z bajką bezpieczniej”, w  której pokazali prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. Po obejrzeniu inscenizacji odbył się „Odblaskowy pokaz mody” na każdą porę roku. Podczas pokazu Starszaki zaprezentowały ciekawe stroje, które poza tym że mogą ratować nam życie to w dodatku bardzo ciekawie się prezentują. Gośćmi pokazu były przedszkolaki „Biedronki”, które dopingowały modeli i modelki gromkimi oklaskami.

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, wszyscy chłopcy byli wyróżnieni, dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Każdy chłopczyk otrzymał upominek. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach.

Spotkanie z policjantami

22 września 2016 roku odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas I- III z policjantami. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci przypomnieli jak należy zachowywać się podczas jazdy samochodem z rodzicami. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią, wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową.