Dzieciństwo bez próchnicy

W bieżącym roku szkolnym nasze Przedszkole uczestniczy w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Bardzo cieszymy się, że  udało nam się zakwalifikować do grona przedszkoli objętych programem. Bohaterem programu jest królik Pampiś - orędownik czystych zębów, który towarzyszy dzieciom podczas higieny jamy ustnej. Przedszkolaki wysłuchały piosenkę ,,Myję zęby" w wykonaniu zespołu Fasolki.  Wiedzą już kiedy należy myć zęby, co należy jeść, aby zdrowe zęby mieć i co to jest próchnica. Wszystkie przedszkolaki otrzymały od organizatorów zestaw do czyszczenia zębów - szczoteczkę i pastę do zębów.

Śniadanie daje moc

Do programu „ŚNIADANIE DAJE MOC” realizowanego w szkole przyłączyły się również przedszkolaki z grupy „Biedronek” i „Sówek”. 8 listopada dzieci założyły fartuszki i z niewielką pomocą pań przyrządziły w przedszkolu przepyszne, zdrowe śniadanie. Każdy przedszkolak miał do wykonania określoną pracę, przy której przede wszystkim pamiętał o zachowaniu bezpieczeństwa. Kiedy wszystko było już gotowe, dzieci zasiadły przy stołach i ze smakiem zjadły własnoręcznie zrobione kanapki.

Dzień dyni

Spacer do lasu

Przedszkolaki wraz z paniami wyruszyły na spacer do pobliskiego lasu, podczas którego poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały liście, korę drzew, rośliny i owady. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków.

Kot w butach

11 października dzieci wybrały się do Teatru Groteska w Krakowie na przedstawienie pt. „Kot w butach”. Przedszkolaki były zachwycone.