Konkurs piosenki

5 maja w Integracyjnym Samorządowym Przedszkolu w Przegini Duchownej odbył się V Konkurs Piosenki „Śpiewające Przedszkolaki”.
W tym roku konkurs odbył się pod hasłem: „Na góralską nutę, hej!”. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli z całej gminy.
Nasze przedszkole reprezentowali: Emilka Kurzańska, Bartłomiej Jasiński oraz Igor Kurzański. Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs recytatorski

W Samorządowym Przedszkolu w Czernichowie, został zorganizowany konkurs recytatorski. Dzieci z pasją wygłaszały wierszyki.Nas reprezentowała - Lenka Paszcza, która wygłosiła wiersz „Jak Krzyś polubił przedszkole”  aut. M. Szczepańskiej.
Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów. Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienie oraz dyplom, książkę i pluszaka.

Spotkanie ze strażakami

Wszyscy wiedzą, że bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, ale nie każdy wie, jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym.
Niedawno w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli jednego z bardzo odpowiedzialnych zawodów - strażaków.
Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażak oraz w jakich okolicznościach wzywać straż pożarną.

Wędrująca książka

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Wędrująca książka”.  Głównym jego celem jest
popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami.
Projekt ten realizuje kierunek polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017,
który brzmi „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci
i młodzieży”.

Spotkanie autorskie z p. Drabikiem

W dniu 21 kwietnia nasze przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z autorem książeczek dla dzieci - panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad stu bajeczek dla dzieci. Podczas spotkania dzieci w skupieniu słuchały o tym, jak to się stało, że pan Wiesław Drabik został pisarzem. Autor opowiadał o swojej twórczości, zadawał mnóstwo zagadek, a dobre odpowiedzi nagradzał naklejkami i zakładkami do książek. Zabawne fragmenty bajek czytane przez autora wzbudzały wiele entuzjazmu i radości wśród przedszkolaków.Pan Wiesław Drabik wręczył nam książkę swojego autorstwa, którą na pamiątkę zabraliśmy do swojego przedszkola.
Bardzo dziękujemy Gminnej Bibliotece w Czernichowie za zorganizowanie spotkania, a Samorządowemu Przedszkolu w Czernichowie za gościnność.