Nagroda w konkursie „Nasz projekt projekt eTwinning 2019”

Projekt „eTwinning Space Explorers” został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie „Nasz projekt eTwinning 2019” organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Oto skrót ważniejszych działań: >>>

Krajowa Odznaka Jakości za projekt „Singing Christmas”

Projekt „Singing Christmas” był realizowany w klasie Va wspólnie ze szkołą litewską, francuską, hiszpańską, łotewską i słowacką. Jego głównym celem było umożliwienie uczniom poznania kultur i języków innych krajów poprzez realizację wspólnych działań o tematyce zimowej i świątecznej. Głównym zadaniem było nagranie piosenki „Jingle Bells” w swoim języku narodowym oraz nauka tej piosenki w językach partnerów projektu. Uczniowie nauczyli się także, jak składać życzenia świąteczne w innych językach,  uczestniczyli w wideokonferencjach, wymieniali opinie na forum, projektowali logo. Projekt wzbogacił pracę z klasą w okresie zimowym, a także pomógł rozwinąć wiele ważnych kompetencji m.in. umiejętności w zakresie komunikowania się w języku obcym oraz korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Krajowa Odznaka Jakości za projekt „Tongue Twisters”

13 grudnia Krajowe Biuro eTwinning przyznało Krajową Odznakę Jakości uczestnikom międzynarodowego projektu „Tongue Twisters” zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Języków. W naszej szkole w projekcie uczestniczyły Oliwia, Magda, Alicja, Marysia i Nikola
z klasy VII. Gratulacje!

Krajowa Odznaka Jakości za projekt "Na skrzydłach bociana"

11 listopada otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości za projekt „Na skrzydłach bociana”.
Projekt był realizowany od marca do października 2018 roku. Brały w nim udział klasy I – III. Dzieci wykonywały różne zadania związane
z bocianem. Zrobiliśmy także kartki do albumu w którym znalazły się informacje przyrodnicze, historyczne, przepisy kulinarne dotyczące naszej miejscowości. Gościliśmy także projektową maskotkę – bociana Klekotka - z którą spędziliśmy noc w szkole. Pracy było dużo, ale wszyscy z ochotą podejmowali kolejne wyzwania.

Trzy Europejskie Odznaki Jakości za rok 2018!

22 października Centralne Biuro Programu eTwinning w Brukseli przyznało Europejskie Odznaki Jakości za projekty międzynarodowe. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła otrzymała Odznaki aż za trzy projekty realizowane w ubiegłym roku szkolnym: „Rudolph is in Town” (realizowany w klasie I i II), „Hoppy Easter!” (oddziały przedszkolne) oraz „eTwinning Space Explorers” (klasa III).

Gratulacje!