Polski poza ławką
W ramach realizowanego w klasie 5 Ogólnopolskiego Projektu „Polski poza ławką” uczniowie podczas lekcji języka polskiego wyszli z ławek i… stoczyli bitwę o wiedzę. A wszystko to w momencie rozpoczynania omawiania lektury „Chłopcy z Placu Broni”. Najpierw sami układali pytania do jej treści, następnie wszystkie pytania zostały omówione, klasa podzieliła się na grupę Czerwonych i Zielonych, zaszyfrowali pytania, robiąc z nich „amunicję”, zbudowali fortyfikację i…stoczyli bitwę. Po jej zakończeniu należało policzyć zdobyte „bomby” wiedzy i, co najważniejsze, odpowiedzieć na zawarte w nich pytania. Zwyciężyła grupa, która miała najwięcej trafnych odpowiedzi. Okazało się , że wiedza piątoklasistów na temat treści lektury jest bardzo zadawalająca. Brawo Wy!