Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Biblioteka

O Zakątku Weteranów i wrażeniach po warsztatach w Naszej Bibliotece opowiada dr Joanna Stojer-Polańska

        

  Tak jak wspominałam wcześniej, dzielę się z Wami odczuciami Pani Joasi po warsztatach w naszej Bibliotece:
"Bardzo się ucieszyłam, kiedy dostałam zaproszenie od Pani Magdaleny Tomasiak do Biblioteki w Kamieniu. Bardzo lubię spotkania w bibliotekach! Często spotykam tam osoby z niezwykłą pasją i otwartością na innych i tak też było w tym przypadku.  Lubię prowadzić warsztaty kryminalistyczne do książki o "Śladach", jak i opowiadać o zwierzętach służbowych. Jeśli przy okazji można trochę poczytać i narysować albo uszyć pluszowego psa, to super! Zawsze się cieszę, kiedy spotykam Czytelników. Z Czytelnikami, o których dba Pani Magda, spotkałam się parę razy. Kiedy dzieci pokazywały, że pamiętają poprzednio opowiedziane historie, byłam z nich bardzo dumna! Chętnie przyjadę z nową książką!"
     Kochani, jakże mnie cieszy to wszystko co powyżej, a zwłaszcza ostatnie zdanie. Jak już będzie taka możliwość to zaprosimy z prawdziwą przyjemnością Panią Asię i bardzo dziękujemy za każde dobre słowo. Na koniec tego czytelniczo wyjątkowego materiału jeszcze jedna niespodzianka od pani Asi Stojer-Polańskiej. Zapraszam Was do obejrzenia materiału o pewnym niezwykłym miejscu – Zakątku Weteranów.
Link do wpisu na fb z filmikiem


23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  Z tej okazji Biblioteka przygotowała dla swoich Czytelników niespodziankę. Autorka książek o śladach kryminalistycznych i pracy zwierząt na służbie - dr Joanna Stojer-Polańska nagrała film, w którym opowiada o tym wszystkim, co w jej książkach i spotkaniach z nią pokochaliście najbardziej. Nie będę zdradzać nic więcej -posłuchajcie sami.

Biorąc pod uwagę wszystko co powyższe, śmiałam podejrzewać, że Pani Joanna polubiła naszą Bibliotekę, a przede wszystkim jej Czytelników.
W związku z tym zapytałam ją o wrażenia z naszych spotkań, a tym czego miałam przyjemność się dowiedzieć, podzielę się niebawem...

   

Światowy Dzień Kostki Rubika

         Nie wiem jak Wasze doświadczenie w tym temacie drodzy Czytelnicy, (podobno są nawet takie kostki, które świecą w ciemności), ale ja potrafię ułożyć ją tylko jedną metodą... Mało jednak ma to wspólnego z wykorzystaniem logicznego myślenia, za to z umiejętnościami manualnymi rozkładania i składania jak najbardziej ;)
Książkową bohaterką tego posta będą doskonale znane czytelnikom "MAPY" wyd. Dwie Siostry. Dostępnych jest już kilka wersji tej książki, można więc wybierać w zależności od tego, które kraje chcemy znaleźć w środku. Prawdziwa skarbnica wiedzy dla młodszych i starszych. Nie mogło zabraknąć w niej także informacji w kwestii wiadomej, tej kostkowej.
Wydawnictwo Dwie Siostry

Polecenia literatury inspirowane Europejskim Dniem Kontroli Prędkości-część 2

   Pozostając w tematach samochodowych, nie sposób nie wspomnieć o książce pt. "Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe". Wiedzieliście o tym, że pierwszą wycieczką automobilową na świecie była podróż pani Berthy Benz (żony inżyniera Karla Benza) i ich dwóch nastoletnich synów w odwiedziny do babci? A żeby do tej babci dojechać musieli opanować kilka awarii silnika wykorzystując m.in. podwiązkę przytrzymującą pończochy, kawałek skóry do robienia butów od pobliskiego szewca oraz masło z podróżnych kanapek... :) 

Więcej o książce na stronie wydawnictwa.
     

Polecenia literatury inspirowane Europejskim Dniem Kontroli Prędkości

     

   Niezależnie od formy pracy bibliotekarza, czy zdalnie czy osobiście - ilość pytań o polecenia książkowe (ku mojej radości) niezmienna. Delikatnie inspirując się obchodzonym dziś Europejskim Dniem Kontroli Prędkości pokuszam się zatem o małą książkową dla Was inspirację. "Top Car" to historia dla małych i dużych. Tak naprawdę to nie wiem dla których może być bardziej pouczająca, na każdym etapie życia bowiem można odnieść do swoich doświadczeń zawarte w niej przesłanie. Co prawda za przekroczenie prędkości Marcelowi (główny bohater) mandat nie grozi - no chyba że prędkości dążenia do realizacji swoich kolejnych celów... tylko czy rzeczywiście wartych takiego poświęcenia...? No właśnie....

Książka skłania do refleksji nad sensem gonitwy za posiadaniem coraz to nowych rzeczy.

Warto :)

Tutaj dokładniejsze informacje