Akcja czytelnicza "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Drodzy Czytelnicy,
Bardzo mi miło kiedy jeszcze teraz czasami wspominacie o tym, że macie zostawioną na pamiątkę swoją Kartę Super Czytelnika, które to kilka lat temu skrupulatnie dla Was wycinałam z kolorowych tekturek ozdobionych sowami  tym samym zachęcając do korzystania zarówno z biblioteki szkolnej jak i publicznej w naszej gminie.
Tym bardziej miło jest mi załączyć tutaj link do takiej idei właśnie, z której skorzystać możecie teraz w każdej z bibliotek publicznych w naszej gminie właśnie.
Akcja dotyczy dzieci urodzonych w latach 2014-2017 jeżeli zatem ten warunek jest spełniony to zapraszam, by wybrać najbardziej dogodne dla siebie miejsce tj. Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie lub którąś z jej filii: Rusocice, Rybna, Wołowice, Czułówek
po pakiecik czytelniczy (w tym karta do zbierania naklejek) idealny na wszystko, a zwłaszcza na wydłużające się nam wieczory.
Więcej szczegółów tu: https://biblioteka.czernichow.pl/mala-ksiazka-wielki-czlowiek/  i tu: http://wielki-czlowiek.pl/

Akcja Łapkowa + Konkurs Łapkowy

Drodzy Czytelnicy,
Myślę, że nasi Łącznicy Biblioteczni już większości z Was przekazali informacje o poniższym Łapkowym Konkursie, zatem tak zupełnie tylko i wyłącznie na tzw. "wszelki w" - zamieszczam szczegóły także tutaj:
• bardzo prosimy każdego chętnego do udziału w akcji ucznia, o odrysowanie na grubszej kartce swojej dowolnej z łapek (prawej lub lewej) i ozdobienie jej najpiękniej jak tylko potrafi
• wszystkie te łapki stworzą wspólną pracę, którą na przełomie października i listopada będzie można podziwiać na gazetce na dolnym korytarzu w naszej szkole
• dodatkowo każda łapka weźmie udział w konkursie na najbardziej oryginalnie ozdobioną łapkę
Temat zdobień: dowolny, ale bardzo mile widziane motywy z ulubionych książek uczniów i/lub kolorystyka jesienna.
Ozdobione Łapki można oddawać Łącznikom Bibliotecznym, którzy przekażą je do biblioteki lub osobiście przynieść` do biblioteki szkolnej.
Zapraszamy do odwiedzin w bibliotece i aktywnym udziale w organizowanych przez nią akcjach !

Konkurs rozstrzygnięty

Uwaga, uwaga (ale taka miła uwaga)Wiem, że wymagało to od nas wszystkich dużo cierpliwości, ale cóż zrobić kiedy pani Bibliotekarka zapragnie, aby jako nagrody za udział w konkursie móc wręczyć coś co przekazuje sama Autorka ulubionych przez tak wielu książek...
Dzisiaj po godz. 13 i w kolejne najbliższe dni na spokojnie (bo jak wiadomo aktualnie wszędzie pożądane odstępy i odległości) zapraszam poniższych szczęśliwców po odbiór swoich nagród:
Oliwia F. kl. 1
Maria F. kl. 5
Izabela K. kl. 2
Emilia K. kl. 4
Katarzyna S. kl. 3
Oliwia Ś. kl. 2
Olga Z. kl. 4
Bardzo dziękuje wszystkim za udział i zachęcam do śledzenia oferty Biblioteki, gdyż już niebawem ogłoszony zostanie kolejny konkurs plastyczno-literacki.

Targi Książki 2020

Drodzy Czytelnicy,
Cały ten ostatni czas wywrócony "do góry nogami" tak więc w konsekwencji i coroczne Targi Książki niestety nie mają szansy odbyć się tradycyjnie....
Przyznam, że będzie mi brakowało Waszych "po targowych" opowieści o tym jakie książki udało Wam się kupić, od kogo udało się zdobyć autograf i czy znów najdłuższa kolejka stała do Andrzeja Maleszki i Neli Małej Reporterki ;)
Ale wierzę mocno w to, że takie czytelnicze doznania jeszcze kiedyś będą miały szansę się zadziać, a póki co zachęcam Was wszystkich do zapoznania się z ofertą na tegoroczne zdalne obchody Targów Książki, a uwierzcie mi, że organizatorzy bardzo BARDZO się dla nas postarali:  https://fb.me/e/1R7EWHYDD

Niezbędni Łącznicy

Dziś mam ogromną przyjemność przedstawić Wam tych, którzy zawsze, a w szczególności w obecnej sytuacji utrudnionych naszych kontaktów - pełnią ogromną rolę w relacji uczeń - Biblioteka.
Łącznicy Biblioteczni - gdyż to o nich mowa, to po dwóch reprezentantów w każdej klasie (zazwyczaj jeden męski a drugi kobiecy - wyjątek mamy w klasie 7B, gdzie funkcjami tymi od razu zawładnęło dwóch panów;)), którzy w szczególny sposób współpracują z naszą szkolną Biblioteką.
Także poza mną to również do nich możecie zgłaszać się z wszelkimi pytaniami ad Biblioteki, książek etc.
Poniżej można zobaczyć wzór Niezbędnika Łącznika, którym dysponować będzie każdy z nich i w razie jakichkolwiek wątpliwości nie zawaha się go użyć.

Niebawem naszych Łączników przedstawię Wam bardziej szczegółowo.