Biblioteka

"Idź Ty lepiej Koziołeczku Szukać swego Pacanowa"- warsztaty w ramach projektu z grupą przedszkolaków oraz starszaków z naszego Przedszkola

Kolory jakie barwiły moje emocje podczas zeszłotygodniowej i dzisiejszej wizyty w sali Wolnica, są porównywalne do tych, w które byłam tego dnia ubrana... Piękne barwy wspomnień wszystkich spotkań warsztatowych, które do marca 2020 miały możliwość się tam odbywać, ale też bliskie brązom i czarnościom strach i smutek związane z tym co zaczęło się wydarzać później....
    Warsztaty z grupą przedszkolaków oraz starszaków z naszego Przedszkola zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego "Idź Ty lepiej Koziołeczku Szukać swego Pacanowa" - zdecydowanie odświeżyły mi radość czytelniczych spotkań z Wami.
    Wierzę, że jeszcze trochę cierpliwości i znów będziemy mogli spokojnie się cieszyć swobodnym Waszym "buszowaniem" między bibliotecznymi regałami, a na Wasze pytania: "Pani Madziu, czy można się jeszcze zapisać na środowe warsztaty!?" z ogromną radością będę odpowiadała, że oczywiście, że TAK!
A tymczasem za spotkania dziękuję uśmiechniętym grupom przedszkolaczków.
Każdego, kto chciałby się przekonać jak mieszka Koziołek Matołek, to na zdjęciach poniżej odrobinkę zobaczyć już może.
Wiem, bo osobiście go jakiś czas temu odwiedziłam.Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie robi niesamowite wrażenie i wierzę gorąco, że już niebawem każdy chętny będzie mógł sam się o tym przekonać.

Pasowanie na Czytelnika Klasy 1

Jak tu zdystansować się do świata i zatrzeć w sobie ten dziecięcy nad nim zachwyt, kiedy taka ilość uśmiechów i spojrzeń cały czas uderza w struny mojej wrażliwości...? Nie ma takiej możliwości.

Bardzo dziękuję klasie 1 za podwójne spotkanie z okazji Pasowania na Czytelnika. Życzę sobie i Wam jak najczęstszej liczby wspólnych spotkań podczas odwiedzin czytelniczych w naszej Bibliotece szkolnej.

Pasowanie na Czytelnika Klasy 2

Ostatni czas w naszej Bibliotece szkolnej bardzo nam wszystkim PASOWAŁ, a zwłaszcza uczniom klasy pierwszej i drugiej.

Udało się bowiem zrealizować zaległe (z powodów wiadomych) zeszłoroczne i aktualne tegoroczne Pasowanie na Czytelnika,
takiego przez duże CZ. Przedstawiamy
kilka zdjęć z tego wydarzenia w klasie drugiej.

Uczniowie mieli okazję m.in.: usłyszeć bajkę o "Czerwonym Kapturku" przedstawioną w Teatrzyku Kamishibai, dowiedzieć się
jakie cechy powinien posiadać wzorowy Czytelnik oraz jakie są marzenia naszych książek. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał
inspirujący "Słoik Wyobraźni", w którym można przechowywać myśli (najlepiej złote) dotyczące przeczytanych książek.

Uśmiech laureatów mówi sam za siebie

W zeszłym tygodniu kiedy jeszcze byliśmy w szkole w klasowym komplecie, kilku osobom udało się odebrać swoje nagrody w konkursie od pani Justyny Bednarek.
Jeszcze kilka z nich czeka dzielnie na Was w Bibliotece więc w miarę możliwości laureatów i ich rodziców zapraszam po odbiór.

Entuzjazm na medal - "konkurs łapkowy" trwa

Kolejne przepiękne książkowo jesienne łapki spływają do naszej Biblioteki, co mnie cieszy przeogromnie. Cieszą mnie także, każde Wasze
odwiedziny w Bibliotece i przekonanie o tym, że towarzystwo książki jest idealnym pomysłem na jesienne od weekendu już godzinę dłuższe wieczory.

Kto jeszcze chciałby wziąć udział w naszym "łapkowym konkursie" ma czas do końca tygodnia.

Zdradzę Wam przy okazji, że już niebawem ogłosimy kolejny konkurs:) A zasady dobierzemy tak, aby mogli wziąć w nim udział zarówno młodsi
uczniowie jak i starsi w formie zdalnej.