Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Biblioteka

"Książkowy kącik wychowawczy"

     Drodzy Czytelnicy,
    Zapraszam do Biblioteki do naszego "Książkowego kącika wychowawczego" w ramach którego dostępnych jest ponad 40 publikacji z zakresu psychologii oraz wychowania.
    Zachęcam rodziców, nauczycieli i opiekunów, a także młodzież do zapoznania się z propozycjami Biblioteki w temacie aktualnym zawsze, a zwłaszcza w obecnych okolicznościach próby powrotu do "normalności.

Książki mają moc!

Dzisiaj jedna z tych przestrzeni, którą w kontakcie z książkami jest arcy istotna.
Jest to: możliwy ich wpływ na Czytelnika.
Drodzy rodzice, opiekunowie i nauczyciele i wszyscy mający wpływ na młodego, kształtującego się człowieka - bardzo zachęcam do przeczytania poniższych słów.
Literatura zawsze służy bezpiecznej rozmowie. Rozmawiając o książce, rozmawiamy przez pryzmat wydarzeń, które przytrafiają się jakiemuś bohaterowi. Czytelnik może przeżywać z bohaterem trudne historie, może się nad nimi zastanawiać odnosić do własnych doświadczeń, może spojrzeć na nie z bezpiecznej perspektywy. Dzięki temu m.in. nie musi przeżyć czegoś na własnej skórze, by zdobyć wiedzę na temat ewentualnych konsekwencji...
Jednym słowem - WARTO!
Warto i samemu znać by móc proponować dzieciom i młodzieży publikacje, które mogą opowiadają o problemach, z którymi się borykają.
Książka naprawdę można pomóc drugiemu człowiekowi. Jestem o tym absolutnie przekonana!
Poniżej "Gorzka czekolada" oraz kilka pozycji z serii "Bajki filozoficzne" - książki te zawierają historie na przeróżne tematy niezwykle ważne w życiu każdego z nas. I tego starszego i tego młodszego. Dzięki poniższym zdjęciom możemy przynajmniej odrobinę do nich zajrzeć i zobaczyć przykładowe rozdziały.
Książki dostępne w naszej Bibliotece polecają się do wiosennych wypożyczeń.
         

Daj się urzec książką...

        

Wiosna i zapowiedź lata...
Zielona łąka i pachnący ciepły wiatr...
Chabry i maki...
Kolory i smaki...
Przepiękny klimat książki, a w nim arcyważna historia o pozornej inności, o tolerancji, o umiejętności dostrzegania tego jak ogromną moc mają słowa, o tym jaki powinien być prawdziwy król, o miłości i poświęceniu rodziców, o tym kiedy świat wokół ma barwy i zapachy, a kiedy i dlaczego je traci i o pewnych niesamowitych... okularach.
Więcej nie napiszę, bo książka pt.: "Niebieska niedźwiedzica" jest dostępna w naszej Bibliotece i z przyjemnością da się Wam przeżyć sama.


Dzień Książki

  Tematem przewodnim warsztatów z okazji Dnia Książki były... prezenty. I to takie, które rozdawały nam książki i rozdają przy okazji każdego z nimi spotkania. Mają ich bowiem niewyczerpywalne dla nas zasoby - wystarczy sięgnąć po nie ręką i spojrzeć na to co znajduje się pomiędzy okładkami.

       

Galeria "Nieb" naszych czytelników

     

Bardzo Wam dziękuję za każdy nadesłany kawałek Waszego książkowego nieba :)