Pasowanie na Czytelnika Klasy 1

Jak tu zdystansować się do świata i zatrzeć w sobie ten dziecięcy nad nim zachwyt, kiedy taka ilość uśmiechów i spojrzeń cały czas uderza w struny mojej wrażliwości...? Nie ma takiej możliwości.

Bardzo dziękuję klasie 1 za podwójne spotkanie z okazji Pasowania na Czytelnika. Życzę sobie i Wam jak najczęstszej liczby wspólnych spotkań podczas odwiedzin czytelniczych w naszej Bibliotece szkolnej.

Pasowanie na Czytelnika Klasy 2

Ostatni czas w naszej Bibliotece szkolnej bardzo nam wszystkim PASOWAŁ, a zwłaszcza uczniom klasy pierwszej i drugiej.

Udało się bowiem zrealizować zaległe (z powodów wiadomych) zeszłoroczne i aktualne tegoroczne Pasowanie na Czytelnika,
takiego przez duże CZ. Przedstawiamy
kilka zdjęć z tego wydarzenia w klasie drugiej.

Uczniowie mieli okazję m.in.: usłyszeć bajkę o "Czerwonym Kapturku" przedstawioną w Teatrzyku Kamishibai, dowiedzieć się
jakie cechy powinien posiadać wzorowy Czytelnik oraz jakie są marzenia naszych książek. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał
inspirujący "Słoik Wyobraźni", w którym można przechowywać myśli (najlepiej złote) dotyczące przeczytanych książek.

Uśmiech laureatów mówi sam za siebie

W zeszłym tygodniu kiedy jeszcze byliśmy w szkole w klasowym komplecie, kilku osobom udało się odebrać swoje nagrody w konkursie od pani Justyny Bednarek.
Jeszcze kilka z nich czeka dzielnie na Was w Bibliotece więc w miarę możliwości laureatów i ich rodziców zapraszam po odbiór.

Entuzjazm na medal - "konkurs łapkowy" trwa

Kolejne przepiękne książkowo jesienne łapki spływają do naszej Biblioteki, co mnie cieszy przeogromnie. Cieszą mnie także, każde Wasze
odwiedziny w Bibliotece i przekonanie o tym, że towarzystwo książki jest idealnym pomysłem na jesienne od weekendu już godzinę dłuższe wieczory.

Kto jeszcze chciałby wziąć udział w naszym "łapkowym konkursie" ma czas do końca tygodnia.

Zdradzę Wam przy okazji, że już niebawem ogłosimy kolejny konkurs:) A zasady dobierzemy tak, aby mogli wziąć w nim udział zarówno młodsi
uczniowie jak i starsi w formie zdalnej.

Akcja czytelnicza "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Drodzy Czytelnicy,
Bardzo mi miło kiedy jeszcze teraz czasami wspominacie o tym, że macie zostawioną na pamiątkę swoją Kartę Super Czytelnika, które to kilka lat temu skrupulatnie dla Was wycinałam z kolorowych tekturek ozdobionych sowami  tym samym zachęcając do korzystania zarówno z biblioteki szkolnej jak i publicznej w naszej gminie.
Tym bardziej miło jest mi załączyć tutaj link do takiej idei właśnie, z której skorzystać możecie teraz w każdej z bibliotek publicznych w naszej gminie właśnie.
Akcja dotyczy dzieci urodzonych w latach 2014-2017 jeżeli zatem ten warunek jest spełniony to zapraszam, by wybrać najbardziej dogodne dla siebie miejsce tj. Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie lub którąś z jej filii: Rusocice, Rybna, Wołowice, Czułówek
po pakiecik czytelniczy (w tym karta do zbierania naklejek) idealny na wszystko, a zwłaszcza na wydłużające się nam wieczory.
Więcej szczegółów tu: https://biblioteka.czernichow.pl/mala-ksiazka-wielki-czlowiek/  i tu: http://wielki-czlowiek.pl/