Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Biblioteka

Spotkanie z Sową i Sokołem w Bibliotece

O tych warsztatach marzyłam odkąd zaczęłam pracować w Bibliotece w Kamieniu.
I jestem arcy szczęśliwa, że udało mi się je w końcu zorganizować, a jeszcze bardziej dlatego że każde oczy w które tego dnia spojrzałam dzieliły tę radość ze mną.
   Ze względu na ograniczoną ilość miejsc przyznam, że bardzo ciężko było mi odmawiać kolejnym i kolejnym chętnym...
Wierzę jednak gorąco w wizje, że już niedługo nasze biblioteczne warsztaty będą mogły być realizowane tak jak kiedyś tj bez limitowanych miejs...
    Dziękuję z całego serducha panu Adamowi (właścicielowi sokoła) i jego córce pani Julii (właścicielce sowy) za odwiedziny w naszej Bibliotece. Za opowieści o swoich zwierzętach, a także o niezwykle ważnym akcencie dot. ekologii, o zagrożeniach dla ptaków drapieżnych i tego jak każdy z nas może wpływać na to, by świat wokół nas stawał się lepszy i bezpieczniejszy i przyjaźniejszy.
   Podczas spotkania zaprezentowane zostały książki o sowach i przyrodzie znajdujące się w zbiorach GBP w Czernichowie filia w Rusocicach za co bardzo dziękuję i zachęcam do odwiedzin w tamtejszej Bibliotece.
Drodzy Czytelnicy uczestnicy - dziękuję Wam za ten wspólny czas.

Magdalena Tomasiak
Wasza pani z Biblioteki

        

Dofinansowanie Biblioteki Szkolnej

    

Kochani Czytelnicy!

Mamy dla Was wspaniałą informację, dzięki której, nasze biblioteczne półki już wkrótce zapełnią się nowościami wydawniczymi.

Nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 5 000,00 zł w ramach Narodowego Programu Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia dla bibliotek szkolnych
i pedagogicznych”.

Jak tylko nowe książki zaczną docierać do naszej Biblioteki nie odmówię sobie tej przyjemności, żeby natychmiast o tym poinformować.


Spotkanie autorskie z panią Melanią Kapelusz

     W ubiegły piątek mieliśmy okazję i ogromną radość uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu.
Naszą Bibliotekę odwiedziła bowiem pani Melania Kapelusz - autorka książek dla dzieci m.in. "Tajemnica pewnej sąsiadki", "Kinga i jak ją rozgryźć" oraz "Mitologia. Przygody słowiańskich bogów".
     Wydarzenie to odbyło się w ramach cyklu spotkań autorskich zorganizowanych przez GBP w Czernichowie.
     Bardzo dziękujemy za umożliwienie dzieciom kontaktu z twórcą literatury, co w konsekwencji zawsze obfituje w duży zapas inspiracji, motywacji i dodatkowych chęci do obcowania z książką.

     

Konkurs Kamishibai "Stwórzmy razem teatr"

      

Konkurs Kamishibai "Stwórzmy razem teatr"

Drodzy Czytelnicy,
Biblioteka Szkolna w Kamieniu ma przyjemność ogłosić konkurs na najpiękniejszą ilustrację do Teatrzyku Kamishibai pt: „Stwórzmy razem teatr” (do opowieści z książek autorstwa Grzegorza Kasdepke).
Poniżej kilka niezbędnych w związku z tym informacji:

Co to Kamishibai?

KAMI – papier, SHIBAI – teatr, oznacza TEATR OBRAZKOWY lub inaczej TEATR ILUSTRACJI. Wielokrotnie prezentowałam dzieciom Kamishibai na warsztatach bibliotecznych, istnieje zatem bardzo duże prawdopodobieństwo, że uczniowie będą pamiętali drewnianą skrzyneczkę i ukazywane w niej historie.
Kto może wziąć udział w Konkursie?
Wszyscy chętni uczniowie z klas I - VIII.
Co trzeba zrobić by wziąć udział w konkursie?
Odebrać z Biblioteki Szkolnej krótki tekst, do którego należy wykonać ilustrację na kartce bloku technicznego w formacie A3.

Do kiedy i gdzie należy oddać prace?
Do końca października, do Biblioteki Szkolnej.
Zapraszamy do udziału !
W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu i służę odpowiedzią.
Przy okazji niezmiennie zapraszam do śledzenia profilu naszej Biblioteki Szkolnej na FB.


"Nie lękajcie się" - XXI Dzień Papieski

 "Nie lękajcie się" oto hasło tegorocznego XXI Dnia Papieskiego (jakże aktualne i szczególnie w obecnych czasach potrzebne nam wszystkim...)
Z tej właśnie okazji uczniowie klasy V pod przewodnictwem Pani Lucynki (naszej Katechetki) wypłynęli na głębię nauczania Jana Pawła II. Każdy mógł złowić dla siebie cytat i pokusić się na refleksje o tym, jak można by wprowadzić te niezwykle ważne słowa w nasze życie. Co prawda przy dźwiękach "Barki" ta nasza papierowa barka na gazetce się nie zakołysała, ale serca uczestników tego spotkania z pewnością tak.

Postać Jana Pawła II jest bardzo często obecna także w literaturze. Przy okazji tego wydarzenia, dzieci miały okazję poznać znajdujące się w naszej Bibliotece Szkolnej pozycje poświęcone papieżowi Polakowi.
Uczestnikom dziękujemy za spotkanie, a nam wszystkim życzymy oby te słowa "Nie lękajcie się" przynosiły pokój i otuchę
każdemu sercu w potrzebie.