Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Mistrz Ortografii edycja II

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić szkoły podstawowe i średnie do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie Mistrz Ortografii edycja II, którego organizatorem jest serwis edukacyjny www.dyktanda.pl.

Głównym założeniem konkursu Mistrz Ortografii jest szerzenie zasad poprawnej pisowni wyrazów wśród polskiej młodzieży. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać dyktanda za pomocą serwisu www.dyktanda.pl. Udzielanie prawidłowych odpowiedzi będzie prowadziło do gromadzenia punktów.

Zachętą do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które w tej edycji przyznamy nie tylko uczestnikom indywidualnym, ale również szkołom, których uczniowie uzbierają wspólnie najwięcej punktów.

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II rozpocznie się 14.05.2021 r. i potrwa do 13 czerwca 2021 r. Rozgrywany będzie w pięciu grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (gorąco zapraszamy do udziału również nauczycieli) oraz w specjalnej kategorii dla szkół. Nagrody otrzyma stu indywidualnych uczestników (20 najlepszych z każdej grupy wiekowej) oraz trzy najlepsze szkoły. Nagrodami dla uczniów i dorosłych będą wskazane przez nich nagrody rzeczowe o danej wartości, zależnej od zajętego miejsca (np. zdobywcy 1. miejsca z każdej kategorii będą mogli wybrać dla siebie nagrody o wartości do 200 zł). Nagrody dla szkół przybiorą natomiast formę przydatnych pomocy naukowych.

https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Ortografii, która miała miejsce wiosną 2020 r., zyskała ogromną popularność. Wzięło w niej udział ponad osiem tysięcy osób, które rozwiązały łącznie aż 423

916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii