Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

Walentynkowe święto

  Jak co roku 14 lutego uczniowie naszej szkoły  świętowali dzień św. Walentego i chociaż nie jest to nasza rodzima tradycja, to święto  to zadomowiło się u nas na dobre. Z tej okazji uczniowie z samorządu uczniowskiego i  z klasy siódmej przygotowali kilka atrakcji dla wszystkich. Dzień rozpoczęliśmy  muzyką taneczną , na każdej kolejnej przerwie odbywały się konkursy. Nie wszystkie jednak miały swoich zwycięzców ,w konkursie ,, Tak to leciało”  nie wyłoniono zwycięzcy, okazało się, że uczniowie znają tylko refreny piosenek i nikt nie pamiętał słów zwrotek znanych przebojów. 

   

Alarm Smogowy

          

    11 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące zanieczyszczenia powietrza. Warsztaty te były nagrodą za zajęcie
I miejsca przez Lenę Garę w konkursie plastycznym "Świat zadymiony ma same złe strony" zorganizowanym przez Czernichowski Alarm Smogowy
  pod patronatem Wójta Gminy Czernichów. Zajęcia poprowadziły panie Marta Pietrusiak i Anna Cincio.  Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały ekologiczne torby, które mogły zabrać do domu.


Tydzień w Collège St Martin!

   W dniach 12-18 stycznia grupa 12 uczniów naszej szkoły wzięła udział w mobilności w ramach przedsięwzięcia „Paszport do przyszłości”. Był to wspaniały tydzień, pełen pozytywnych emocji i nowych doświadczeń! Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do odwiedzenia naszej wystawy w holu szkoły, gdzie oprócz fotografii można zobaczyć wiele pamiątek z wyjazdu oraz dziennik podróży.

   

Świąteczny projekt eTwinning

              W okresie świątecznym klasa 6a wzięła udział w projekcie „Xmas cards exchange, traditional project. 19-20”.
Na zdjęciu uczniowie z kartkami świątecznymi od kolegów i koleżanek z innych europejskich krajów. Otrzymaliśmy ich ponad 30! 

Godzina Kodowania 2019

   Wzięliśmy udział w akcji "Zakodowane Święta z eTwinning" w ramach Godziny Kodowania 2019 (9-15 grudnia).
Naszą szkołę reprezentował projekt przygotowany w Scratchu przez Oliwkę. Gratulacje za kreatywność!