Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

Akcja Góra Grosza

        

   Od poniedziałku 26.04. do piątku 30.04 na holu szkoły będzie dostępny pojemnik, do którego można wrzucić zebrane grosiki.  W tym roku - ze względu na pandemię - nie mogliśmy przeprowadzić tradycyjnej akcji w klasach. 
Zapraszamy.

Samorząd Uczniowski


22 kwietnia - Dzień Ziemi

 

   Światowy Dzień Ziemi ogłoszono świętem międzynarodowym w 1971 roku. Od 2000 roku głównym tematem stały się zmiany klimatyczne. Organizatorzy domagają się ograniczenia emisji CO2 i przejścia gospodarek świata na odnawialne źródła energii. Od tamtej pory wszystkie akcje mają na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Agencja NASA dołączyła się do tej inicjatywy i podzieliła się kilkoma zdjęciami Ziemi wykonanymi z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ten widok pozwala sobie uświadomić, jak różnorodny jest krajobraz naszej planety. Zdjęcia NASA.

W jaki sposób obchodzimy Dzień Ziemi w naszej szkole? Zapraszamy na fb.
   

Finaliści Konkursów kuratoryjnych

     

Kwiecień to miesiąc podsumowań kilkumiesięcznych zmagań uczniów w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym mamy finalistów z dwóch przedmiotów: historii oraz z języka angielskiego.

Mikołaj Sroka - finalista Małopolskiego Konkursu Historycznego - opiekun Magdalena Bylica

Dawid Panek - finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego - opiekun Joanna Mach

Składamy Wam i Waszym opiekunom serdeczne

gratulacje

 oraz podziękowania za pracę, jaką włożyliście w przygotowanie się do konkursów, bez tego i Waszego ogromnego zaangażowania nie byłoby tych sukcesów. Gratulujemy również rodzicom, tak wspaniałych i zdolnych dzieci.


Pierwszy Dzień Wiosny

  W piątek 19 marca uczniowie młodszych klas i przedszkolaki świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci przyszły kolorowo ubrane, niektóre założyły różne skarpetki na znak tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną
(21 III obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, skarpetki nie do pary symbolizują niedopasowane chromosomy).
Przedszkolaki wykonały słoneczka i Panią Wiosnę, a następnie zasiały rzeżuchę i w doniczkach kwiatki. Uczniowie projektowali wiosenne kreacje oraz wybrali się do Guzikowa, inni doświadczali nauki, eksperymentując. Dzieci dowiedziały się, że projektowanie ubrań i zgłębianie wiedzy to świetna zabawa i że kuchnia może stać się laboratorium dla małego chemika.

          

"Rodzina- moja miłość największa"

     

    Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. ,,Rodzina- moja miłość największa" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami, którzy podjęli wyzwanie i wykonali pracę plastyczną. Rodzice i dzieci zaskoczyli nas pomysłowością oraz kreatywnością. W konkursie wzięło udział aż 27 uczniów i przedszkolaków.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że kolejny konkurs będzie się cieszył równie dużym zaangażowaniem.