103. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły świętują 103. rocznicę odzyskania niepodległości.
Goszcząc w Izbie Tradycji "Wolnica", poznają drogę Polaków do niepodległości, której zwieńczeniem jest 11.11.1918 r.

Swoją wiedzę rozwijają poprzez rozwiązywanie krzyżówek, odgadywanie utworów muzycznych i literackich, układanie puzzli, kolorowanie, kodowanie i wiele, wiele innych zadań.

Dzień Postaci z Bajek

W piątek 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Postaci z Bajek.  Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.
            Tego dnia przedszkolaki i uczniowie z klas I – III  przyszli przebrani za postacie z ulubionych bajek. Każda klasa świetnie się bawiła wykonując przeróżne zadania ( rozwiązywali zagadki, odgadywali z jakiej bajki pochodzi przeczytany  fragment, szukali drogi księżniczki do zamku, oddzielali groch od fasoli, rozpoznawali rekwizyty). Na zakończenie chętnie uczestniczyli w zabawie ruchowej „Bajkowa sałatka”. W nagrodę za super wykonane zadania dzieci otrzymały słodką niespodziankę przygotowaną przez rodziców.

Europejskie Odznaki Jakości

Raz do roku Centralne Biuro eTwinning w Brukseli przyznaje Europejskie Odznaki Jakości projektom, które reprezentują najwyższy europejski poziom. Miło nam poinformować, że aż cztery realizowane w naszej szkole projekty otrzymały taką Odznakę:

Gratulacje dla uczestników!

Ślubowanie Klasy Pierwszej

15 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, której bohaterami byli
pierwszoklasiści. Przed pocztem sztandarowym, w obecności Rodziców, Dyrekcji i Nauczycieli
ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała
symbolicznego pasowania. W ten sposób uczniowie klasy pierwszej dołączyli do grona społeczności
Szkoły Podstawowej w Kamieniu, na potwierdzenie czego otrzymali dyplom oraz swoją pierwszą
legitymację szkolną. Po uroczystości dzieci pozowały do wspólnej fotografii i udały się na słodki
poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim pierwszakom życzymy , aby zawsze
przychodzili do szkoły z przyjemnością, a wspólna nauka była dla nich przygodą.

Światowy Dzień Chleba

Światowy Dzień Chleba ustanowiony został przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników.
Obchodzony jest 16 października.

W naszej szkole Światowy Dzień Chleba został zorganizowany13 października. W tym dniu przedszkolaki i uczniowie klas I - VIII próbowali różnego rodzaju pieczywa. Mogli również zobaczyć jak wyglądają ziarna zbóż oraz mąka. Mieli także okazję zapoznać się z historyjką obrazkową od ziarenka do bochenka.

Dziękujemy właścicielom zaprzyjaźnionego sklepu z Kamienia za przekazanie szkole chleba, a Radzie Rodziców za zakup masła, dżemów i czosnku.