"Słodka Tradycja"

Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia,
jak wspólne pieczenie pierniczków. W ramach przygotowań
do najbardziej rodzinnych świąt tradycyjnie klasy młodsze upiekły pierniczki: przygotowały ciasto, wykrawały najprzeróżniejszymi foremkami o świątecznych kształtach i udekorowały produkt finalny.
     Unoszący się w szkole zapach przyciągał uwagę zaciekawionych i zmotywował niektórych do upieczenia
tych smakołyków w domu. Zajęcia miały na celu przybliżenie
i pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych.

Lekcje nie tylko w szkolnej ławie...

Wiedzę możemy zdobywać wszędzie i dlatego 2 grudnia wybraliśmy się do Urzędu Gminy Czernichów, by wziąć udział w zajęciach wiedzy o społeczeństwie na temat samorządu gminy. Takie lekcje stały się tradycją naszej szkoły zapoczątkowaną wiele lat temu.
   Dowiedzieliśmy się o zadaniach i finansach gminy, organach tej jednostki terytorialnej, strukturze urzędu, a także o wpływie obywateli –
w tym także niepełnoletnich - na życie gminy.

Wiemy już jak załatwić pewne sprawy urzędowe, zwłaszcza w USC, gdzie odegraliśmy też scenkę biorąc udział w ślubie fikcyjnym.

Zajęcia z doradztwa zawodowego

3 grudnia naszą szkołę odwiedził absolwent Gimnazjum w Kamieniu – p. Jarosław Starowicz. Tym razem w roli prowadzącego zajęcia
z doradztwa zawodowego dla uczniów klas VIII a, VIII b i VII.

Zaprezentował swoją ścieżkę edukacyjną i zawodową. Pan Jarek obecnie prowadzi działalność gospodarczą i wykonuje zawód fizyka medycznego, który zalicza się do zawodów przyszłości.
      Uczniowie skorzystali z okazji i zadali wiele pytań dotyczących zarówno edukacji, jak i rynku pracy.
Serdecznie dziękujemy za wizytę!

Dofinansowanie Biblioteki Szkolnej

Kochani Czytelnicy!

Mamy dla Was wspaniałą informację, dzięki której, nasze biblioteczne półki już wkrótce zapełnią się nowościami wydawniczymi.

Nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 5 000,00 zł w ramach Narodowego Programu Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia dla bibliotek szkolnych
i pedagogicznych”.

Jak tylko nowe książki zaczną docierać do naszej Biblioteki nie odmówię sobie tej przyjemności, żeby natychmiast o tym poinformować.

Wycieczka do Tyńca i Wadowic

18 XI klasy I –III w ramach programu „Poznaj Polskę” odbyły wycieczkę do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu i do Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. W najstarszym klasztorze w Polsce dzieci poznały życie codzienne mnichów. Zwiedzili Muzeum Opactwa oraz kościół, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. W Wadowicach uczniowie poznali kolejne etapy życia Karola Wojtyły – od domu rodzinnego do Watykanu.