Wycieczka ósmoklasistów do Auschwitz

Klasa VIII odbyła pełną zadumy i refleksji wycieczkę do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Budynki, przedmioty, opisy przywołały przerażające wydarzenia z przeszłości i nie pozwalały przejść obojętnie.

Narodowe czytanie

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję "Narodowe czytanie". Uczniowie klasy VII przedstawili postać Adama Mickiewicza, jego dzieło "Ballady i romanse" oraz historię akcji "Narodowe czytanie", natomiast uczniowie klasy VIII i IV spróbowali swych sił jako aktorzy, by przybliżyć słuchaczom ballady Adama Mickiewicza "Świtezianka" i "Pani Twardowska". Uczestnicy świetnie się bawili, mimo że musieli pokonać aktorską tremę.

Krajowe Odznaki Jakości eTwinning

Miła wiadomość! Nasze kolejne dwa projekty eTwinning "To bee or not to bee - it depends on us" oraz "Castles; to the future from the past" otrzymały Krajowe Odznaki Jakości.

Gratulacje dla drugoklasistów i szóstoklasistów, którzy realizowali te projekty w ubiegłym roku szkolnym!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu informuje,
że rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 r.

O godzinie 8:30 uroczysta Msza Święta w kościele w Kamieniu
(zbiórka przed szkołą o godzinie 8:15).
Po Mszy św. spotykamy się na sali gimnastycznej.

TO JUŻ JEST KONIEC….

24 czerwca naszą szkołę pożegnało 32 Absolwentów – 18 uczniów klasy 8A i 14 uczniów klasy 8B. Nie obyło się bez wzruszeń, bo to przecież z jednej strony radość, że ukończyli szkołę i „zaliczyli” swój kolejny etap życia a z drugiej strony żal tego, co się kończy, żal niektórych wspaniałych chwil, przyjaciół… Drodzy Absolwenci, serdecznie gratulujemy ukończenia pierwszego w Waszym życiu etapu edukacji   i życzymy sukcesów w poszukiwaniu drogi do zdobywania wiedzy oraz umiejętności bycia najlepszymi w tym, w czym potraficie takimi być. Wierzymy, że zdobytą wiedzę i doświadczenie wyniesione z murów naszej szkoły będziecie z powodzeniem rozwijać w kolejnych latach edukacji.