Finaliści Konkursów kuratoryjnych

Kwiecień to miesiąc podsumowań kilkumiesięcznych zmagań uczniów w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym mamy finalistów z dwóch przedmiotów: historii oraz z języka angielskiego.

Mikołaj Sroka - finalista Małopolskiego Konkursu Historycznego - opiekun Magdalena Bylica

Dawid Panek - finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego - opiekun Joanna Mach

Składamy Wam i Waszym opiekunom serdeczne

gratulacje

oraz podziękowania za pracę, jaką włożyliście w przygotowanie się do konkursów, bez tego i Waszego ogromnego zaangażowania nie byłoby tych sukcesów. Gratulujemy również rodzicom, tak wspaniałych i zdolnych dzieci.

Pierwszy Dzień Wiosny

W piątek 19 marca uczniowie młodszych klas i przedszkolaki świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci przyszły kolorowo ubrane, niektóre założyły różne skarpetki na znak tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną
(21 III obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, skarpetki nie do pary symbolizują niedopasowane chromosomy).
Przedszkolaki wykonały słoneczka i Panią Wiosnę, a następnie zasiały rzeżuchę i w doniczkach kwiatki. Uczniowie projektowali wiosenne kreacje oraz wybrali się do Guzikowa, inni doświadczali nauki, eksperymentując. Dzieci dowiedziały się, że projektowanie ubrań i zgłębianie wiedzy to świetna zabawa i że kuchnia może stać się laboratorium dla małego chemika.

"Rodzina- moja miłość największa"

Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. ,,Rodzina- moja miłość największa" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami, którzy podjęli wyzwanie i wykonali pracę plastyczną. Rodzice i dzieci zaskoczyli nas pomysłowością oraz kreatywnością. W konkursie wzięło udział aż 27 uczniów i przedszkolaków.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że kolejny konkurs będzie się cieszył równie dużym zaangażowaniem.

Wyczaruj wiosnę ...

Wszyscy tęsknimy za wiosną i z niecierpliwością oczekujemy na jej przyjście.
Uczniowie z klasy III podczas zajęć kreatywnych postanowili nieco przyspieszyć jej nadejście.

Pasowanie na Czytelnika klas 1 i 2

Zapraszamy do zakładki "Biblioteka", aby zobaczyć jak przebiegły w naszej Bibliotece Szkolnej
uroczystości Pasowania na Czytelnika.