Święto Niepodległości w klasach I - III

Klasy I-III również przyłączyły się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Jeszcze w piątek ( 6 listopada) klasa II zrobiła kwiaty. Pozostali uczniowie wykonali herby, flagi i kotyliony w domach.

11.11 - Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku nie możemy wspólnie świętować jednego z najważniejszych dni - Narodowego Święta Niepodległości
Nie ma akademii, wystaw, marszy, ale nie oznacza to, że nie pamiętamy i pomijamy. Na wszystkich lekcjach poruszony został temat niepodległości. Czytaliśmy utwory patriotyczne, redagowaliśmy notatki, śpiewaliśmy pieśni o wojence, rysowaliśmy i malowaliśmy, poznawaliśmy drogę Polaków do wymarzonej wolności. Policzyliśmy też dla Niepodległej i poćwiczyliśmy. Słowem na każdym przedmiocie nawiązywaliśmy do święta 11 listopada.

„Code Week”/„Europejski Tydzień Kodowania”

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w inicjatywę „Code Week”/ „Europejski Tydzień Kodowania” (10-25 października).
W tym roku zorganizowaliśmy dwa wydarzenia: „Zakodujmy język angielski!” oraz „Główkujemy i kodujemy”.
  Była nauka logicznego myślenia, praca ze Scratchem Jr., robotem Photonem, Lego Boost i MaKeyMaKey. Zapraszamy do obejrzenia relacji:
#CodeWeek

Dzień Krajobrazu

20 października 2020 r. po raz piąty w Polsce odbył się Dzień Krajobrazu. W tym roku głównym tematem obchodów było drzewo
w krajobrazie. Tegoroczne działania były prowadzone pod hasłem: „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!” (Leopold Staff).
Aby popularyzować wiedzę w zakresie znaczenia drzew dla kształtowania lokalnych krajobrazów klasy I - III wybrały się na wycieczkę
po najbliższej okolicy.

"Pod biało-czerwoną"

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do projektu "Pod biało-czerwoną" realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w całej Polsce, w tym w naszej Gminie. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu i osiągną odpowiednią liczbę głosów poparcia online.
To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci
o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

ODDAJ GŁOS!