Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Rok szkolny 2020/2021 uczniowie klas 1-6 i przedszkolaki zakończyli we własnym gronie w swoich salach. Natomiast siódmoklasiści żegnali klasę ósmą na sali gimnastycznej. Wszystkim życzymy wspaniałych bezpiecznych wakacji, absolwentom dostania się do wymarzonych szkół.
Do zobaczenia we wrześniu :)

"Sam na sam ze swoim mózgiem".

Uczniowie klasy VII b, w II semestrze kończącego się roku szkolnego uczestniczyli w innowacji pedagogicznej "Sam na sam ze swoim mózgiem". Innowacja dotyczyła zajęć z  anatomii i fizjologii ciała człowieka, ale wkradły się również eksperymenty chemiczne. Celem  było  kształtowanie samodoskonalenia się, a także samokształcenia w zakresie kompetencji kluczowych uczniów. Innowacja miała również zainspirować uczniów do poszukiwań najbardziej efektywnych metod uczenia się. Zajęcia prowadzone były zdalnie, tym bardziej dziękujemy uczniom za pracę i zaangażowanie.

Efekty pracy uczniów znajdują się na platformie Padlet.com

„Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”

W dniu 23 czerwca uczniowie klasy pierwszej zakończyli udział w projekcie „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?” prowadzonym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Uczestnicy projektu poszerzyli wiedzę zawartą w podstawie programowej, zapoznali się
z podstawowymi pojęciami geometrycznymi, ćwiczyli odczytywanie godzin, dokonywali obliczeń pieniężnych, poznali jednostki miar i wag, odkrywali, jak porusza się Ziemia względem Słońca i jakie są tego konsekwencje. 6 maja uczniowie uczestniczyli w wykładzie „W jakim języku porozumiewają się zwierzęta”, który, ze względu na obecną sytuację, odbył się online.
  Poprzez udział w projekcie dzieci usprawniły umiejętność wykorzystywania matematyki w codziennym życiu, trenowały krytyczne i logiczne myślenie, rozwinęły kompetencje społeczne.

"Mali Inżynierowie. Co sprawia że pomysł działa?"

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 2 realizowała projekt Uniwersytetu dzieci, "Mali Inżynierowie. Co sprawia że pomysł działa?". Podczas lekcji uczniowie konstruowali różne modele: statku, wieżowca czy rakiety. Zajęcia rozbudzały przy tym wyobraźnię przestrzenną i rozwijały zdolności manualne. Ponadto, pozwalały udoskonalić różne konstrukcje trenując przy tym współpracę, kreatywność i tworzenie innowacyjnych rozwiązań.

Międzynarodowa prezentacja z udziałem naszych uczniów

Od listopada 2019 r. ósmoklasiści realizowali projekt „People that changed Europe”. W piątek 18 czerwca odbyło się wydarzenie online
z udziałem społeczności eTwinning, na której nasi uczniowie wraz z kolegami z Francji, Czech i Turcji zaprezentowali rezultaty projektu.
Oto krótkie podsumowanie realizowanych przez nich działań: >>>