Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

Akademia Wielkanocna

     Uczniowie z klasy V i VI wraz z chórem szkolnym przygotowali Akademię Wielkanocną pod hasłem:
,,Przez Krzyż do chwały”. Nad całością opiekę sprawowała nasza p. Katechetka. Oprócz pięknej gry aktorów przedstawiających drogę Pana Jezusa od pojmania do zmartwychwstania, mieliśmy okazję włączyć się w śpiew piosenek religijnych prowadzonych pod kierunkiem p. Marty Piętak.

W zachwyt wprawił nas również występ solowy uczennicy klasy IV Jagody Cybulskiej i jej interpretacja piosenki ,,Twoja miłość..”

    Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Życzymy, aby te Święte Dni były dla nas - uczniów Chrystusa, czasem szczególnej łaski i jak najpełniejszego uczestnictwa w tajemnicy paschalnej, w której objawia się potężna moc, mądrość i pokój Chrystusa Zmartwychwstałego.
     Niech Jezus Chrystus obdarza nas wszystkich zdrowiem i pokojem oraz wszystkimi potrzebnymi łaskami. Wesołego Alleluja!

        

Dyżury Wakacyjne w Przedszkolu

INFORMACJA

Dyżur wakacyjny w Samorządowym Przedszkolu   w  Kamieniu trwa od 1 do 29 lipca 2022 r.

Zapisy na dyżur wakacyjny trwają do 22 kwietnia 2022 r.

Druki do zapisu dziecka są dostępne w sekretariacie szkoły, przedszkolach oraz po kliknięciu w poniższy link.

Wniosek


Dzień bez plecaka

   

           Tak uczniowie klas młodszych przywitali w tym roku Wiosnę. Barwnym korowodem ze śpiewem przeszli ulicami Kamienia niosąc  Pannę Marzannę. Mamy nadzieję, że zima już do nas nie wróci.


"JESTEM DZIECKIEM POKOJU"

POKÓJ
POKÓJ
POKÓJ
Niech każdy z nas pokojem swojego serca wobec siebie samego i drugiego człowieka i pragnieniem pokoju na świecie pomnaża dobro, które się dzieje wokół i które realnie pomaga potrzebującym... Można modlitwą, można zakupami, można datkami, można na wiele sposobów pomagać okazując się człowiekiem dla innych... DOBREM MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ ZŁO!
POKÓJ
POKÓJ
POKÓJ
Zainspirowani jedną z przepięknych ilustracji z książki Olivera Jeffersa pt.: "Jestem dzieckiem książek" uczniowie klasy 7 stworzyli swoją wersję odnosząca się do tego co teraz i tu i co najważniejsze.
"JESTEM DZIECKIEM POKOJU" to tytuł naszego projektu, który przedstawia dziewczynkę unoszącą się nad wszystkim co złe i pływającą spokojnie po ogromnych FALACH POKOJU...
nasze fale to prace dzieci składające się tylko z jednego słowa - POKÓJ, pisane tysiące razy, na przeróżne sposoby, ale zawsze wyrażające to samo pragnienie pokoju na świecie!
Brawo klasa 7 i brawo wszyscy, którzy pomagacie!

      

Bal Karnawałowy

   

W czwartek 24 stycznia 2022 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów. Tego dnia sala korekcyjna zamieniła się w salę balową. Zjawiskowy wygląd, wprowadził uczniów w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje bawiły się wyśmienicie przy dźwiękach muzyki. W czasie przerwy była okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.
        Dziękujemy Radzie Rodziców za słodkości kupione dzieciom.