Mistrz Ortografii edycja II

Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie Mistrz Ortografii edycja II, którego organizatorem jest serwis edukacyjny www.dyktanda.pl.

Książki mają moc!

Nauczycielu, rodzicu, opiekunie i Ty - Młody Czytelniku, czy zdajesz sobie sprawę jak wielką moc posiada literatura, kiedy ją odpowiednio dobierzemy i jej na to pozwolimy? Więcej o książkach, które zdecydowanie mają moc - w zakładce "Biblioteka".

Dzień Książki

Zapraszamy do zakładki "Biblioteka", aby zobaczyć jak w naszej Bibliotece Szkolnej obchodziliśmy Dzień Książki.

Akcja Góra Grosza

Od poniedziałku 26.04. do piątku 30.04 na holu szkoły będzie dostępny pojemnik, do którego można wrzucić zebrane grosiki.  W tym roku - ze względu na pandemię - nie mogliśmy przeprowadzić tradycyjnej akcji w klasach.
Zapraszamy.

22 kwietnia - Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi ogłoszono świętem międzynarodowym w 1971 roku. Od 2000 roku głównym tematem stały się zmiany klimatyczne. Organizatorzy domagają się ograniczenia emisji CO2 i przejścia gospodarek świata na odnawialne źródła energii. Od tamtej pory wszystkie akcje mają na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Agencja NASA dołączyła się do tej inicjatywy i podzieliła się kilkoma zdjęciami Ziemi wykonanymi z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ten widok pozwala sobie uświadomić, jak różnorodny jest krajobraz naszej planety. Zdjęcia NASA.

W jaki sposób obchodzimy Dzień Ziemi w naszej szkole? Zapraszamy na fb.