Pasowanie na Czytelników - relacja.

Zapraszamy do zakładki "Biblioteka", by móc podzielić z nami radość z obecności nowo pasowanych
Czytelników z klasy pierwszej.

Jak powstaje miód? Jakie właściwości zdrowotne posiada?

Jak powstaje miód? Jakie właściwości zdrowotne posiada? Czym jest pierzga, wosk pszczeli, propolis i pyłek kwiatowy?

O tym wszystkim nasi najmłodsi uczniowie mogli dowiedzieć się podczas wycieczki do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „Apilandii”. Dzieci poznały ogromną rolę pszczół w przyrodzie i ich pracę. Zgłębiły tajniki zawodu pszczelarza i pszczelarskiej wiedzy.
               Na warsztatach samodzielnie wykonały piękne świece. Miały też możliwość skosztowania pysznego i zdrowego miodu oraz pyłku pszczelego. Podczas degustacji poznały różne gatunki miodu i ich wartości odżywcze.

Igrzyska Dzieci w Bochni

W poniedziałek, 11 kwietnia br. w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni odbyły się zawody 1/2 finału wojewódzkiego w koszykówce dziewcząt.
Zawody rozegrano w ramach rozgrywek: Igrzyska Dzieci.
W finale udział wzięły trzy drużyny: Szkoła Podstawowa w Bochni, Szkoła Podstawowa
w Węgrzcach Wielkich, Szkoła Podstawowa w Kamieniu.
Awans do finału wojewódzkiego wywalczyła Szkoła Podstawowa z Kamienia, która zakończyła zawody z kompletem zwycięstw.
Zatem Szkoła Podstawowa z Kamienia wystąpi w dwóch kategoriach wiekowych w finale wojewódzkim:)
Finały odbędą się w Tarnowie. Klasy 4-6 zagrają 26 kwietnia, natomiast starsze dziewczęta z klas 7-8 będą rywalizować 28 kwietnia.
Trzymamy kciuki:)

Gratulacje!!!!

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Wielki sukces szkolnej drużyny koszykówki dziewcząt z Kamienia.
Zwycięstwo w półfinale wojewodzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt i awans do finału wojewódzkiego.
31.03.2022 w Bochni odbyły się zawody Rejonowe
w Koszykówce dziewcząt.

W zawodach wzięły udział 4 zespoły, mistrzowie Powiatów.
Wygrywamy wszystkie mecze, a w finale pokonujemy gospodarza turnieju SP 2 z Bochni.
Próbowaliśmy od kilku lat, w końcu się udało:)
OGROMNE GRATULACJE!!!!!

Wesołych Świąt !

Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych zdrowia, uśmiechu i nadziei.

Niech te rodzinne chwile wypełnia wzajemna życzliwość i wiara w lepsze jutro.

Dyrektor, nauczyciele,

uczniowie,