SP Kamień zwycięzcą Ligi CanPack 2021.

W niedzielę 06.06.2021 w Krakowie na Tauron Arenie odbył się finałowy turniej koszykarskiej ligi Akademii Wisły CanPAck.
W turnieju połączonym z dniem dziecka wzięło udział 150 uczestników.

Klasyfikacja rozgrywek grupy starszej:

1. SP Kamień
2. SP Brzesko
3. TS Wisła Kraków
4. SP 113 Kraków
5. SP Myślenice
6. SP 27 Kraków

Gratulujemy!!!

Już w najbliższą sobotę (12.06) kolejne koszykarskie emocje z udziałem naszych zawodniczek.
 Koszykarska Liga Szkolna na Tauron Arenie z obecnością 3 drużyn z SP Kamień ( klasy 1-3, 4-6, 7-8)
Trzymamy kciuki!!!

Konkurs "Domowy zwierzyniec"

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły została nagrodzona w konkursie "Domowy zwierzyniec" zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernichowie i Przedszkole w Wołowicach.

Dzień Dziecka klas I - III

1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka dla klas I - III. Najpierw dzieci brały udział w rozgrywkach sportowych. Po wyczerpujących konkurencjach uczniowie samodzielnie piekli kiełbaski na ognisku.

Dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali ognisko, właścicielom hurtowni "ARENA" za podarowanie kiełbasek dla dzieci, Radzie Rodziców za kupony na lody oraz klubowi Start Kamień za udostępnienie boiska.

IV memoriał im. Marka Chmielarza w Koszykówce dziewcząt

W dniu 08.05.2021 w Brzesku odbył się

IV memoriał im. Marka Chmielarza w koszykówce dziewcząt.
W turnieju wzięły udział drużyny z Brzeska, Tarnowa, Krakowa

i Kamienia.
Drużyna z Kamienia zawody rozgrywała po raz pierwszy

w nowych, czarnych strojach:)

Wyniki:
Tarnów  - Kamień  11 - 44
Brzesko - Kamień  22 - 35

W finale turnieju spotykamy się z Wisłą Kraków.

Mecz finałowy miał niesamowity i dramatyczny przebieg, zaczynamy od prowadzenia 10-0,
następnie Wisła łapie wiatr w żagle, odrabia straty i mamy wynik 13-12 dla Kamienia.
 Do końca meczu punkty zdobywane są na zmianę przez każdą z drużyn.
Po niezwykle dramatycznej końcówce meczu wygrywamy

19-18 i zajmujemy I miejsce w turnieju.

Drużyna dziewcząt z Kamienia w składzie: Emilia Kurzańska, Olga Ziemińska, Maja Wołek, Marysia Freń, Nadia Panek, Magda Sykała, Alicja Suwaj,
Julia Włoch, Aleksandra Chmielik, Oliwia Sykała, Julia Porada, Amelia Brzezoń, Zuzanna Grzywa.

Gratulujemy.

Projekt "Kamień - historia w słoiku"

Drodzy Czytelnicy, droga do kształtowania tożsamości regionalnej prowadzi przez poznanie przeszłości dla budowania przyszłości.
Kierowani tymi słowami zapraszamy do udziału w nowym projekcie Biblioteki Szkolnej.
Więcej informacji: Projekt "Kamień - historia w słoiku".