Europe Code Week 2022

Już od 10 lat w październiku organizowany jest Europe Code Week / Europejski Tydzień Kodowania. Ma on na celu promowanie nauki programowania i ćwiczenie umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia. Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w tej inicjatywie. W tym roku wszystkie klasy uczestniczyły
w zajęciach pod hasłem „Coded English” / „Zakodowany język angielski”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Dzień Chleba

19 października swoje święto w naszej szkole miał król polskiego stołu – CHLEB. Od tysięcy lat jest on podstawowym elementem posiłków. Spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur.

Podczas tego święta uczniowie dowiedzieli się m. in. jak powstaje chleb dziś i jak powstawał dawniej. Odbyła się także degustacja różnego rodzaju chleba posmarowanego masłem, masłem z czosnkiem lub dżemem. Starsi uczniowie chętniej wybierali chleb
i masło z czosnkiem, natomiast młodsi chleb z dżemem. Był to bardzo smaczny dzień.

Dziękujemy Panu Januszowi Trojanowi z Piekarni "Łysa Góra" w Kaszowie za przekazanie pieczywa oraz Radzie Rodziców za zakup pozostałych artykułów.

Turniej Wisły Can Pack

Pierwszy turniej 🏀 Akademii Wisły CanPack 🏀 za nami. W tym roku w rozgrywkach biorą udział trzy nasze drużyny. Dziewczęta jak zwykle zostawiły całe ❤️ serce  na parkiecie.

Brawo drużyna!!!
Do zobaczenia na kolejnym turnieju 19 listopada.

Dzień Papieski

Droga Młodzieży! Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje! Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów
i  rozpropagowanych
haseł! Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania.

św. Jan Paweł II

Dzień Papieski obchodzony jest w polskim kościele od 2001 roku. Dla polskiego społeczeństwa jest to dzień wdzięczności, łączności duchowej i promocji nauczania św. Jana Pawła II. Dzień Papieski wykracza też poza granice Polski. Tegoroczny, już XXII Dzień Papieski, obchodzony jest pod hasłem "Blask prawdy”. W naszej szkole przygotowaniem obchodów Dnia Papieskiego zajęła się klasa VI pod kierunkiem p. katechetki. O oprawę muzyczną zadbała grupa uczniów z klas: V, VI i VII. Przygotowała program słowno–muzyczny podkreśliła wybór pierwszego papieża św. Piotra przez Pana Jezusa oraz przypomniała bardzo ważne słowa św. Jana Pawła II zawarte w encyklice "Veritatis Splendor". Scenka o człowieku, który szukał prawdy u mędrca może i nas zachęciła do jej poszukiwania każdego dnia. Pieśni "Papież Słowiański”, "Lolek" przypomniały całej społeczności szkolnej wybrane momenty z życia Ojca Świętego Jana Pawła II. Oczywiście, nie mogło zabraknąć "Barki" do której św. Jan Paweł II wiele razy nawiązywał, mówiąc o swoim pontyfikacie. Całość występu młodzi artyści zakończyli piosenką "Zaufaj Panu już dziś". Niech obchody tegorocznego Dnia Papieskiego zmobilizują każdego z nas do otwarcia się na prawdę i wprowadzaniem jej w nasze codzienne życie. Tylko PRAWDA nas wyzwoli, tylko PRAWDA zmieni świat na lepszy!

Tydzień Zdrowia Psychicznego

W dniach  od 10 do 13 października po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Tydzień Zdrowia Psychicznego.  Inspiracją dla tego przedsięwzięcia był dla nas obchodzony w dniu 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność zadbania o swoje samopoczucie psychiczne. Przez 4 dni w naszej szkole odbywały się  różnorodne przedsięwzięcia mające na celu promocję zdrowej psychiki. Podczas godzin wychowawczych uczniowie oglądali filmiki, jak dbać o dobre samopoczucie, a nauczyciele przeprowadzili  na ten temat pogadanki. Na gazetce szkolnej oraz korytarzu pojawiły się plakaty wykonane przez wszystkie klasy o cechach człowieka ze zdrową osobowością, o zdrowiu psychicznym oraz plecaki dobrych myśli.  Samorząd Uczniowski zorganizował dla chętnych "taneczne przerwy" oraz kąciki relaksacyjne, a Pani Madzia z biblioteki zabrała nas do świata emocji, oczywiście z książką w ręce. W czwartek naszą szkołę odwiedziła Pani dietetyk i psychodietetyk, Teresa Wędzicha, która przekazała nam mnóstwo cennych informacji na temat zdrowego stylu życia.
 Tydzień Zdrowia Psychicznego miał na celu uświadomić nam, jak ważne jest zadbanie zarówno o zdrowe ciało, jak i zdrowego ducha oraz to, że tak naprawdę, to od nas w dużym stopniu zależy, jak będziemy sobie radzić z codziennością, jej wyzwaniami, problemami, a także celami, które sobie wyznaczamy. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tym przedsięwzięciu.