Śpiewamy dla Niepodległej

11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych – rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym roku przypada już 104. Z tego powodu postanowiliśmy uczcić ten dzień i przygotowaliśmy uroczystość, w której wzięła udział cała społeczność szkolna.

Zadaniem każdej klasy było opracowanie jednej pieśni patriotycznej, którą zaprezentowali podczas uroczystej akademii. Całość poprowadził zespół w skład którego weszli uczniowie – Brajan Mędrzyk i Konrad Zamysłowski, nauczyciel – p. Anna Grzybek i przedstawiciel Rady Rodziców – p. Bogumiła Tyrpa-Łatak. Co ciekawe – kolejność wystąpień była losowa.

Nie zabrakło pięknych choreografii, barw biało-czerwonych i hymnu państwowego, jak przystało na taką uroczystość.

Śniadanie w klasach I - III

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Prawidłowe odżywianie, a zwłaszcza spożywanie śniadania, korzystnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu w ciągu całego dnia, jest źródłem energii do nauki i zabawy. Odpowiednia ilość warzyw i owoców w naszej diecie oraz aktywność fizyczna to gwarancja dobrego samopoczucia i lepszego zdrowia.

Pamiętając o tych zaleceniach, najmłodsi uczniowie przygotowali w klasach zdrowe i kolorowe, bogate w witaminy śniadanie, które z radością wspólnie spożywały.

Tajemniczy świat nietoperzy

8 listopada klasy I-V uczestniczyły w spotkaniu z pracownikami Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego
i wysłuchały prelekcji "Tajemniczy świat nietoperzy". Spotkanie zaowocowało zdobyciem wiedzy na temat budowy i funkcji życiowych nietoperzy, ochrony gatunkowej i ciekawostek z ich życia. Wszyscy się świetnie bawili podczas zabawy w ćmy
i nietoperze, która miała uczniom przybliżyć zasady komunikowania się nietoperzy poprzez echolokację.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

"Witajcie w naszej bajce..." z taką piosenką przeszedł bajkowy korowód korytarzami naszej szkoły do sali gimnastycznej, gdzie na niego czekały zabawy. Święto postaci z bajek jest okazją, by zachęcić dzieci do czytania książek, a co za tym idzie, rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy i kształtowania właściwych postaw moralnych.

Spotkanie z absolwentką Szkoły

27 października naszą szkołę odwiedziła absolwentka - Natalia Starowicz - studentka psychologii. W ramach zajęć doradztwa zawodowego spotkała się z uczniami kl. VII i VIII. Przedstawiła swoją ścieżkę edukacyjną oraz charakterystykę kierunku studiów. Wspomniała także o szerokim zakresie zastosowania psychologii i rynku pracy dla tego zawodu.

Bardzo dziękujemy za wizytę.