„Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”

W dniu 23 czerwca uczniowie klasy pierwszej zakończyli udział w projekcie „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?” prowadzonym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Uczestnicy projektu poszerzyli wiedzę zawartą w podstawie programowej, zapoznali się
z podstawowymi pojęciami geometrycznymi, ćwiczyli odczytywanie godzin, dokonywali obliczeń pieniężnych, poznali jednostki miar i wag, odkrywali, jak porusza się Ziemia względem Słońca i jakie są tego konsekwencje. 6 maja uczniowie uczestniczyli w wykładzie „W jakim języku porozumiewają się zwierzęta”, który, ze względu na obecną sytuację, odbył się online.
  Poprzez udział w projekcie dzieci usprawniły umiejętność wykorzystywania matematyki w codziennym życiu, trenowały krytyczne i logiczne myślenie, rozwinęły kompetencje społeczne.

"Mali Inżynierowie. Co sprawia że pomysł działa?"

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 2 realizowała projekt Uniwersytetu dzieci, "Mali Inżynierowie. Co sprawia że pomysł działa?". Podczas lekcji uczniowie konstruowali różne modele: statku, wieżowca czy rakiety. Zajęcia rozbudzały przy tym wyobraźnię przestrzenną i rozwijały zdolności manualne. Ponadto, pozwalały udoskonalić różne konstrukcje trenując przy tym współpracę, kreatywność i tworzenie innowacyjnych rozwiązań.

Międzynarodowa prezentacja z udziałem naszych uczniów

Od listopada 2019 r. ósmoklasiści realizowali projekt „People that changed Europe”. W piątek 18 czerwca odbyło się wydarzenie online
z udziałem społeczności eTwinning, na której nasi uczniowie wraz z kolegami z Francji, Czech i Turcji zaprezentowali rezultaty projektu.
Oto krótkie podsumowanie realizowanych przez nich działań: >>>

Wielki turniej koszykówki w Tauron Arenie

Wielki turniej koszykówki w Tauron Arenie - SP Kamień z 3 medalami!!!!

12.06.2021 w Krakowie, na Tauron Arenie, odbył się Koszykarski Dzień Dziecka.
Wiele atrakcji i cała masa sportowych emocji, na 4 boiskach równocześnie.
W imprezie udział wzięło prawie 400 uczestników, w tym 26 małych i dużych koszykarek z Kamienia:)
Nasza szkoła startowała w 3 kategoriach wiekowych:
klasy :
*1-3
*4-5
*7-8
Debiutujące w zawodach sportowych zawodniczki z klas 1-3 wygrały swój pierwszy mecz!!!i zajęły, uwaga, II miejsce!!!
Ogromne GRATULACJE!!!!!:)
Następnie do rywalizacji przystąpiły starsze klasy, które wspierane dopingiem najmłodszej drużyny wygrały wszystkie swoje mecze.

Dziewczęta z klas 4-5  I miejsce!!!
Drużyna dziewcząt 7-8  I miejsce !!!

GRATULACJE!!!:)

"Wąż po krakowsku" - biblioteczne warsztaty twórczo-czytelnicze z klasą 3

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkań w zakładce "Biblioteka".