Wycieczka do Tyńca i Wadowic

18 XI klasy I –III w ramach programu „Poznaj Polskę” odbyły wycieczkę do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu i do Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. W najstarszym klasztorze w Polsce dzieci poznały życie codzienne mnichów. Zwiedzili Muzeum Opactwa oraz kościół, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. W Wadowicach uczniowie poznali kolejne etapy życia Karola Wojtyły – od domu rodzinnego do Watykanu.

103. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły świętują 103. rocznicę odzyskania niepodległości.
Goszcząc w Izbie Tradycji "Wolnica", poznają drogę Polaków do niepodległości, której zwieńczeniem jest 11.11.1918 r.

Swoją wiedzę rozwijają poprzez rozwiązywanie krzyżówek, odgadywanie utworów muzycznych i literackich, układanie puzzli, kolorowanie, kodowanie i wiele, wiele innych zadań.

Dzień Postaci z Bajek

W piątek 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Postaci z Bajek.  Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.
            Tego dnia przedszkolaki i uczniowie z klas I – III  przyszli przebrani za postacie z ulubionych bajek. Każda klasa świetnie się bawiła wykonując przeróżne zadania ( rozwiązywali zagadki, odgadywali z jakiej bajki pochodzi przeczytany  fragment, szukali drogi księżniczki do zamku, oddzielali groch od fasoli, rozpoznawali rekwizyty). Na zakończenie chętnie uczestniczyli w zabawie ruchowej „Bajkowa sałatka”. W nagrodę za super wykonane zadania dzieci otrzymały słodką niespodziankę przygotowaną przez rodziców.

Europejskie Odznaki Jakości

Raz do roku Centralne Biuro eTwinning w Brukseli przyznaje Europejskie Odznaki Jakości projektom, które reprezentują najwyższy europejski poziom. Miło nam poinformować, że aż cztery realizowane w naszej szkole projekty otrzymały taką Odznakę:

Gratulacje dla uczestników!

Ślubowanie Klasy Pierwszej

15 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, której bohaterami byli
pierwszoklasiści. Przed pocztem sztandarowym, w obecności Rodziców, Dyrekcji i Nauczycieli
ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała
symbolicznego pasowania. W ten sposób uczniowie klasy pierwszej dołączyli do grona społeczności
Szkoły Podstawowej w Kamieniu, na potwierdzenie czego otrzymali dyplom oraz swoją pierwszą
legitymację szkolną. Po uroczystości dzieci pozowały do wspólnej fotografii i udały się na słodki
poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim pierwszakom życzymy , aby zawsze
przychodzili do szkoły z przyjemnością, a wspólna nauka była dla nich przygodą.