"Sen o Helladzie"

9 stycznia uczniowie klas IV - VIII mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Sen o Helladzie", nawiązujące do kultury starożytnej Grecji. Spektakl miał charakter dydaktyczny; prócz ciekawych scen, uczniowie usystematyzowali  wiadomości z języka polskiego, historii, plastyki czy wiedzy o społeczeństwie. Ponadto niektórzy spróbowali swoich sił na scenie...

„Paszport do przyszłości” – blog

Uczestnicy przedsięwzięcia „Paszport do przyszłości” (program PO WER) zapraszają do śledzenia projektowego bloga: https://passportpower.blogspot.com. Prowadzą go Mateusz, Kuba, Grzegorz i Hubert. Miłej lektury!

III miejsce w Małopolskim Konkursie Wiedzy o historii i kulturze Stanów Zjednoczonych

Nasi uczniowie Mateusz Górecki, Grzegorz Kraczka i Jakub Tyrpa zdobyli III miejsce w Małopolskim Konkursie Wiedzy
o historii i kulturze Stanów Zjednoczonych
zorganizowanym przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Konsulat Generalny USA  w Krakowie. Uroczyste rozdanie nagród z udziałem władz uczelni oraz Konsula Generalnego USA
w Krakowie odbyło się 12 grudnia. W tym samym dniu nasi uczniowie uczestniczyli również w wykładach w języku angielskim.

Europejskie Odznaki Jakości 2019

31 października ogłoszono listę projektów eTwinning, które otrzymały Europejską Odznakę Jakości. Bardzo się cieszymy, że są wśród nich również nasze projekty: „Coding and robotics in stories” oraz „Singing Christmas”. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Paszport do przyszłości

W roku szkolnym 2019/2020 realizujemy przedsięwzięcie „Paszport do przyszłości” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” program PO WER.  Jego głównym celem jest rozwój i wzmocnienie kompetencji kluczowych uczniów m.in. w zakresie posługiwania się językami obcymi, umiejętności uczenia się, a także innych kompetencji istotnych dla rozwoju osobistego i wyboru przyszłej ścieżki kariery. W ramach projektu zorganizowane zostaną dwa tygodniowe wyjazdy zagraniczne: wizyta w Collège Saint-Martin (Pontchâteau, Francja) oraz Heinäveden yläkoulu (Heinävesi, Finlandia), podczas których uczniowie będą uczestniczyć w życiu codziennym szkół, zwiedzą miejsca kultury oraz poznają systemy edukacji  i sposoby skutecznego poszukiwania pracy. Ważną częścią projektu będzie komunikacja i współpraca z rówieśnikami ze szkół partnerskich, zarówno podczas mobilności jak i całorocznego projektu eTwinning.