Konkurs „Odblaskowa Szkoła” zakończony.

Jak co roku nasza szkoła wzięła udziału w konkursie „Odblaskowa Szkoła”,

Celem akcji było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych oraz rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.  Ponadto celem akcji było zwrócenie uwagi osób dorosłych na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

W ramach akcji w naszej szkole podjęto szereg działań mających na celu realizację powyższych założeń, w które zaangażowali się wszyscy  uczniowie z klas I – III, nauczyciele i rodzice.

Krakusek 2019

16 października klasa III wyjechała na pierwszą z wycieczek przygotowujących do Międzyszkolnego Konkursu o Krakowie - Krakusek. Temat tegorocznej edycji to Uroczystości Pełne Splendoru i Majestatu na Wawelu i w  Krakowie. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend poprzez lekturę wybranych tekstów oraz umożliwienie udziału w aktywnych formach edukacji. Słuchając opowiadań przewodnika uczniowie rozwiązywali w grupach zadania i zagadki. W przerwie dzieci  miały okazję wypić herbatę i zjeść pyszne ciastko w kawiarni Noworolski. Teraz czekając na kolejną wycieczkę będziemy sami poznawać opowieści i legendy związane z tematem konkursu.

Dzień Krajobrazu

W ramach obchodów tegorocznego Dnia Krajobrazu przebiegającego pod hasłem „Woda w krajobrazie”, uczniowie z różnych klas odbywali spacery krajobrazowe. Niektóre połączone były z zajęciami edukacji środowiskowej lub lekcjami terenowymi z geografii.
Tradycyjnie w ramach Dnia Krajobrazu odbywa się także konkurs plastyczny, w tym roku dla klas IV – VIII.

Ślubowanie Pierwszej Klasy

14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu miało miejsce również  pasowanie uczniów klas pierwszych. Dzieci przedstawiły inscenizację zawierającą tańce i piosenki. Po uroczystości czekał na nie słodki poczęstunek.

W Centrum Edukacji Lotniczej

2 października uczniowie klas 1 – 3 byli na wycieczce w Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach. Tam, w pomieszczeniu zaaranżowanym na terminal pasażerski mieli okazję poznać ścieżkę pasażera - niezbędne czynności, jakich musi on dokonać przed rozpoczęciem podróży samolotem, odbyli też lot w symulatorze lotów. Na koniec wycieczki uczniowie dostali puzle 3D,
z których można ułożyć samolot.