Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

Świąteczny projekt eTwinning

              W okresie świątecznym klasa 6a wzięła udział w projekcie „Xmas cards exchange, traditional project. 19-20”.
Na zdjęciu uczniowie z kartkami świątecznymi od kolegów i koleżanek z innych europejskich krajów. Otrzymaliśmy ich ponad 30! 

Godzina Kodowania 2019

   Wzięliśmy udział w akcji "Zakodowane Święta z eTwinning" w ramach Godziny Kodowania 2019 (9-15 grudnia).
Naszą szkołę reprezentował projekt przygotowany w Scratchu przez Oliwkę. Gratulacje za kreatywność! 
                           

Pomagamy Rysiom z opolskiego ZOO

    

22 stycznia w naszej szkole był zorganizowany kiermasz, z którego dochód przekazaliśmy na pomoc rysiom z opolskiego ZOO. Na kiermaszu sprzedawane były babeczki i ciasteczka upieczone przez rodziców, uczniów i przedszkolaki. Ze sprzedaży uzyskaliśmy 440 zł. Pokazaliśmy, że mamy wielkie serce nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt.
Ogród Zoologiczny Opole powstał w latach 30-tych XX wieku na terenie parku położonego na Wyspie Bolko, którego prywatny fragment został przekształcony w zwierzyniec. W 1997 roku Ogrodowi groziła likwidacja, kiedy to powódź stulecia, która nawiedziła Opole, całkowicie zniszczyła jego teren i obiekty. Zaczęto jednak jego odbudowę i krok po kroku oddawane były kolejne budynki, budowane w/g nowej koncepcji. Wzbogacano ZOO o nowe gatunki zwierząt.


Pieczemy babeczki

    21 stycznia na świetlicy uczniowie piekli „Muffinki”. Każdy z ochotą przygotowywał ciasto, ale większą radość sprawiła degustacja upieczonych babeczek. Wypieki przekazano na kiermasz, z którego dochód zostanie wpłacony na pomoc rysiom z opolskiego ZOO.

    

”Świat zadymiony, ma same złe strony”

     

”Świat zadymiony, ma same złe strony” – to nazwa gminnego konkursu plastycznego antysmogowego, w którym uczennica klasy Ia Lena Gara zajęła I miejsce. Oprócz nagród rzeczowych Lena otrzymała również voucher na warsztaty o tematyce ekologicznej. Warsztaty, zostaną przeprowadzone po feriach, a będą w nich uczestniczyć uczniowie klas pierwszych. Lenie bardzo gratulujemy tak wielkiego sukcesu. Brawo!!!