Nauka zdalna w klasach pierwszych

W czasie nauki zdalnej klasy Ia i Ib wykonały:

*   prace plastyczno - techniczne.

*   wierszyk

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania
w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.
 W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się materiały do pobrania całkowicie za darmo.

Każdy może być poetą

Inspiracją do napisania wierszy  była lektura, opracowana  w kl.3 w zdalnym nauczaniu „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”- Agnieszki Frączek. Uczniowie uwierzyli,  że poezja to nie to co kurzy się na półkach, tylko to, co ma się w sobie i co widzi się wokół siebie.
W tej sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, temat mógł być tylko jeden. A oto wiersze naszych małych poetów.

Czytaj poezję.

Lekcja historii - "Wrzesień 39"

4 marca w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja historii przygotowana przez grupę artystyczną Rekonstrukto: "Wrzesień 39 czyli rzecz o tym, jak wybuchła II  wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita".  Pokaz zorganizowano z okazji 80-tej rocznicy wybuchu wojny, miał na celu przybliżyć losy państwa, narodu i żołnierza  polskiego u kresu II Rzeczpospolitej.  Uczniowie poznali polski mundur wojskowy, ekwipunek i broń żołnierza. Na koniec chętni przeszli musztrę.

Mistrzostwo Powiatu Krakowskiego

Koszykarska drużyna dziewcząt SP Kamień melduje wykonanie zadania:)
Mistrzostwo Powiatu Krakowskiego w Koszykówce Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci 2019/2020. Drużyna w składzie: Emilia Kurzańska, Marysia Freń, Małgorzata Wrona, Nadia Panek, Oliwia Martyna, Julita Sykała, Hanna Satała, Magdalena Sykała, Martyna Figa, Julia Włoch, Alicja Suwaj, Aleksandra Chmielik, Amelia Brzezoń, Julia Porada, Oliwia Sykała, Zuzanna Grzywa.
Gratulujemy!!!