Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

Wrzesień '39

      

   Wrzesień to szczególny miesiąc, jeśli chodzi o wydarzenia historyczne, szczególnie te, związane z wybuchem II wojny światowej.
1 września 1939 r. nasz kraj zaatakowała III Rzesza, a 17 września nastąpiła agresja ZSRR. Polska, choć dzielnie się broniła, nie miała szans na zwycięstwo. 
27 września 1939 r. zostało założone Polskie Państwo Podziemne, które odegrało olbrzymią rolę podczas
II wojny światowej. W tym roku szkolnym pamięć o wrześniu '39 uczciliśmy małą wystawą materiałów dotyczących wspomnianych wydarzeń.


Europejski Dzień Języków

    26 września to Europejski Dzień Języków, święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, mające na celu promowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz  idei uczenia się języków przez całe życie. W ramach przygotowań do tego dnia uczniowie klasy VI zrealizowali wspólnie z rówieśnikami z 23 krajów projekt eTwinning „Let's celebrate the European Day of Languages together”. Jednym z rezultatów tego przedsięwzięcia są wiadomości od kolegów z zaprzyjaźnionych szkół, napisane w ich językach narodowych oraz języku angielskim. Można je przeczytać na szkolnych korytarzach. Uczestnicy projektu dowiedzieli się również, jak przywitać się nie tylko po angielsku i niemiecku, ale i grecku, fińsku, czy litewsku. A czy Wy potraficie powiedzieć „cześć” w innych językach? Zapraszamy do gry: https://wordwall.net/play/4621/225/217.

    

VI Bieg wokół Kamienia

     20 września odbył się VI Bieg Wokół Kamienia organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. W przeprowadzenie zawodów zaangażowali się nauczyciele, uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Absolwenci brali też udział w wyścigach. W kategorii dzieci klas I-III na podium stanęli: Kamil Jasiński, Natan Kołacz i Aleksandra Tyrpa, z klas IV-VII: Oliwia Sykała, Julia Włoch i Michał Sroka. 
W biegu na 5,8 km zwyciężył z dużą przewagą absolwent naszej szkoły Michał Świadek.

Spotkanie z policjantem

 25 września do naszych pierwszaków przyjechali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji. Celem wizyty było utrwalenie zasad ruchu drogowego, szczególnie bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze i używania odblasków po zmroku. Policjanci zwrócili się również
z apelem, aby dzieci przypominały rodzicom o konieczności używania fotelików, zapinania pasów oraz o nieprzekraczaniu dozwolonej prędkości
w czasie jazdy. Uczniowie dostali odblaski, a na koniec uczestniczyli w rutynowej kontroli drogowej. Wzorowi kierowcy zostali nagrodzeni brawami.

    

Zmiany w korzystaniu z biblioteki szkolnej

    Drodzy Czytelnicy,
Już blisko 2 tygodnie odnajdujemy się w nowej wrześniowo pokoronowanej niezmiennie rzeczywistości i pomimo, że większość
zadań Biblioteki dotyczyła w tym czasie akcji podręcznikowej, to mamy już swoje doświadczenia także w funkcjonowaniu z Wami

w nowym budynku. Poniżej kilka zapewne dla wszystkich zrozumiałych i oczywistych zmian w korzystaniu
z naszej Biblioteki o przestrzeganie których prosimy w trosce o wspólne bezpieczeństwo >>>
Godziny otwarcia pozostają bez zmian.
Do zobaczenia w Bibliotece.
P.S. Nadal czekamy na jeszcze całkiem pokaźną porcję podręczników, więc jak już dotrą, to
znów chwilowo im właśnie będzie trzeba poświęcić nieco czasu.
Wasza Czytelnicza wyrozumiałość w tej przestrzeni zatem mile widziana.