"Pod biało-czerwoną"

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do projektu "Pod biało-czerwoną" realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w całej Polsce, w tym w naszej Gminie. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu i osiągną odpowiednią liczbę głosów poparcia online.
To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci
o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

ODDAJ GŁOS!

Ślubowanie pierwszej klasy

15 października pierwszoklasiści naszej szkoły złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.
W tej wyjątkowej chwili towarzyszyli im rodzice. Pasowanie zostało poprzedzone inscenizacją
- dzieci wyruszyły w szkolny rejs, śpiewały piosenki, zatańczyły i zagrały na instrumentach perkusyjnych.
Pierwszakom życzymy, aby podróż w świat nauki była dla nich fascynującą przygodą.

Muzeum Auschwitz-Birkenau

W czwartek 8 października uczniowie kl. VIII przeżyli szczególną lekcję historii. W tym dniu odwiedzili
Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Oto, co sami o tym mówią:

„Auschwitz wywarło na mnie ogromne wrażenie.”

(…) to był istny horror! Nie da się pojąć jak wyglądało życie ludzi, którzy tam trafili.”

„To jest niepojęte ile ludzie (…) musieli przeżyć.”

„To, co czułem w Auschwitz, nie da się opisać, ale wiem, że takiego widoku nie da się zapomnieć”.

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2020

Tradycje obchodów tego dnia sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Od 2008 r. obchodzimy
w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a poszczególne szkoły same decydują, jaką datę w październiku wybrać.
Wiele z nich zresztą decyduje się na bardziej rozbudowane obchody, które czasem trwają przez cały październik.
   Tak właśnie zdecydowaliśmy się i my i przez cały październik sukcesywnie będziemy serwować swoim czytelnikom wiele czytelniczych atrakcji. Zachęcamy do śledzenia aktualności w zakładce Biblioteka oraz na profilu na Facebooku, a przede wszystkim do odwiedzania naszej Biblioteki stacjonarnie w szczególności w tym rozpoczynającym się dzisiaj październiku.

Narodowe Czytanie 2020

Z cyklu wrześniowych szkolno- czytelniczych wspominek, nie sposób nie wymienić udziału w 9 odsłonie Narodowego Czytania, którego bohaterką w tym roku była „Balladyna”. Uczniowie przeprowadzali stolikowe próby, wcielali się w role bohaterów "Balladyny" i dyskutowali
na ich temat.

P.S. Rękopis „Balladyny” znajduje się w zbiorach Biblioteki Narodowej i można go obejrzeć na stronie Polona.pl .