Lekcja przyrody w terenie
Klasa IV uczestniczyła dzisiaj w lekcji przyrody w terenie. Uczniowie poznawali zasady korzystania z kompasu. Najpierw przypomnieliśmy sobie kierunki świata, a następnie każdy uczeń otrzymał kompas i uczył się wyznaczać północ oraz pozostałe kierunki. Dzieci ćwiczyły ustawianie się zgodnie z kierunkiem wskazywanym przez igłę kompasu oraz wskazywały obiekty znajdujące się w określonym kierunku. Lekcja miała charakter praktyczny i rozwijała umiejętności orientacji w terenie.