Spotkanie z policjantami

22 września 2016 roku odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas I- III z policjantami. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci przypomnieli jak należy zachowywać się podczas jazdy samochodem z rodzicami. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią, wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową.

Dzień Przedszkolaka

We wtorek 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia wszystkie dzieci spotkały się w jednej sali i uczestniczyły we wspólnej zabawie. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Ten wyjątkowy dzień był świetną okazją by oficjalnie powitać maluszki w gronie przedszkolaków. Każdy Przedszkolak otrzymał dyplom pasowania i symbol grupy – Biedronki lub Sówki. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły odznakę Super Przedszkolaka.