Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Przedszkole

Dzień dyni

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki w piątek 28 października, w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Najpierw poznaliśmy wygląd, zapach, ciężar i wielkość różnych dyni. Panie przekroiły dynie i pozwoliły nam wydobyć wszystko ze środka. Później wszystkie grupy spotkały się na sali gimnastycznej. Dzieci z chęcią brały udział w zabawach „Wędrująca dynia”, „Taniec z balonem”, grały w „Dyniowe Kręgle”, a także degustowały pestki z dyni i ciasteczka z dżemem z dyni.

Spacer do lasu

Przedszkolaki wraz z paniami wyruszyły na spacer do pobliskiego lasu, podczas którego poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały liście, korę drzew, rośliny i owady. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków.

Kot w butach

11 października dzieci wybrały się do Teatru Groteska w Krakowie na przedstawienie pt. „Kot w butach”. Przedszkolaki były zachwycone.

Dzień chleba

Przedszkolaki wzięły również udział w obchodach „Dnia chleba”. Dzieci (obydwie grupy) cały tydzień omawiały zagadnienia związane z chlebem i zdrowym stylem życia. Na zakończenie przedszkolaki poczęstowały się różnymi gatunkami pieczywa, które bardzo im smakowało.


Odblaskowy pokaz mody

26 października klasa III a przygotowała inscenizację „Z bajką bezpieczniej”, w  której pokazali prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. Po obejrzeniu inscenizacji odbył się „Odblaskowy pokaz mody” na każdą porę roku. Podczas pokazu Starszaki zaprezentowały ciekawe stroje, które poza tym że mogą ratować nam życie to w dodatku bardzo ciekawie się prezentują. Gośćmi pokazu były przedszkolaki „Biedronki”, które dopingowały modeli i modelki gromkimi oklaskami.