Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Przedszkole

Warsztaty plastyczne

13.12. 2016 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne, na które zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi. Rodzice ze swoimi pociechami wykonywali ozdoby świąteczne, które wykonywane były w miłej i ciepłej atmosferze. Wena twórcza nie opuszczała ani rodziców, ani dzieci. Wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w warsztatach serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz fantastyczną zabawę.

Spotkanie z Mikołajem

7 grudnia przedszkolaki wyruszyły do Centrum Zabaw Dziecięcych „Fadolandia” w Wadowicach, aby świętować Mikołajki. Na dzieci czekała ogromna sala, w której znajdowały się liczne atrakcje: tor przeszkód, baseny z kulkami, zjeżdżalnie oraz różne kąciki zabaw.  Niespodziewanie zjawiły się  Elfy wraz z Myszką Miki i Myszką Mini, które przygotowały przedstawienie oraz taniec. 

Dzieciństwo bez próchnicy

W bieżącym roku szkolnym nasze Przedszkole uczestniczy w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Bardzo cieszymy się, że  udało nam się zakwalifikować do grona przedszkoli objętych programem. Bohaterem programu jest królik Pampiś - orędownik czystych zębów, który towarzyszy dzieciom podczas higieny jamy ustnej. Przedszkolaki wysłuchały piosenkę ,,Myję zęby" w wykonaniu zespołu Fasolki.  Wiedzą już kiedy należy myć zęby, co należy jeść, aby zdrowe zęby mieć i co to jest próchnica. Wszystkie przedszkolaki otrzymały od organizatorów zestaw do czyszczenia zębów - szczoteczkę i pastę do zębów.


Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc
Do programu „ŚNIADANIE DAJE MOC” realizowanego w szkole przyłączyły się również przedszkolaki z grupy „Biedronek” i „Sówek”. 8 listopada dzieci założyły fartuszki i z niewielką pomocą pań przyrządziły w przedszkolu przepyszne, zdrowe śniadanie. Każdy przedszkolak miał do wykonania określoną pracę, przy której przede wszystkim pamiętał o zachowaniu bezpieczeństwa. Kiedy wszystko było już gotowe, dzieci zasiadły przy stołach i ze smakiem zjadły własnoręcznie zrobione kanapki.

Dzień dyni

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki w piątek 28 października, w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Najpierw poznaliśmy wygląd, zapach, ciężar i wielkość różnych dyni. Panie przekroiły dynie i pozwoliły nam wydobyć wszystko ze środka. Później wszystkie grupy spotkały się na sali gimnastycznej. Dzieci z chęcią brały udział w zabawach „Wędrująca dynia”, „Taniec z balonem”, grały w „Dyniowe Kręgle”, a także degustowały pestki z dyni i ciasteczka z dżemem z dyni.