Spotkanie ze strażakami

Wszyscy wiedzą, że bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, ale nie każdy wie, jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym.
Niedawno w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli jednego z bardzo odpowiedzialnych zawodów - strażaków.
Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażak oraz w jakich okolicznościach wzywać straż pożarną.

Wędrująca książka

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Wędrująca książka”.  Głównym jego celem jest
popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami.
Projekt ten realizuje kierunek polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017,
który brzmi „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci
i młodzieży”.

Spotkanie autorskie z p. Drabikiem

W dniu 21 kwietnia nasze przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z autorem książeczek dla dzieci - panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad stu bajeczek dla dzieci. Podczas spotkania dzieci w skupieniu słuchały o tym, jak to się stało, że pan Wiesław Drabik został pisarzem. Autor opowiadał o swojej twórczości, zadawał mnóstwo zagadek, a dobre odpowiedzi nagradzał naklejkami i zakładkami do książek. Zabawne fragmenty bajek czytane przez autora wzbudzały wiele entuzjazmu i radości wśród przedszkolaków.Pan Wiesław Drabik wręczył nam książkę swojego autorstwa, którą na pamiątkę zabraliśmy do swojego przedszkola.
Bardzo dziękujemy Gminnej Bibliotece w Czernichowie za zorganizowanie spotkania, a Samorządowemu Przedszkolu w Czernichowie za gościnność.

Spotkanie z Ekodoradcą

W pierwszy dzień wiosny dzieci wzięły również udział w warsztatach „Smog albo zdrowie”,  dotyczących ochrony środowiska,
które poprowadziła dla nas Pani Agnieszka Smaga – Ekodoradca w Gminie Czernichów. Dzieci dowiedziały się dlaczego powietrze jest tak bardzo zanieczyszczone, oraz jak bardzo oddychanie smogiem jest szkodliwe dla naszego organizmu.

Pierwszy dzień wiosny

W dniu 21 marca 2017 r. (wtorek) dzieci z naszego przedszkola wzięły udział
w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy - powitania wiosny”.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.
Przedszkolaki doskonale wiedzą, że palenie lub topienie Marzanny zanieczyszcza nasze środowisko,
dlatego swoją Marzannę wykonały z materiałów nadających się do recyklingu (papieru, starych reklamówek
i plastikowych butelek). Po powrocie do przedszkola Marzanna nie została utopiona ani spalona,
 lecz skończyła swój żywot w pojemnikach na śmieci.  Ale za to tradycyjnie pożegnaliśmy ja słowami
 "Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, zimę żegnamy,
do śmietnika Cię wrzucamy”.