Projekty eTwinning w roku szkolnym 2018/2019

4. Seasons with Pixel Art
5. Singing Christmas
6. Our music, our traditions

Krajowa Odznaka Jakości za projekt „eTwinning Space Explorers”

28 czerwca 2018 r. otrzymaliśmy już kolejną Krajową Odznakę Jakości. Projekt „eTwinning Space Explorers”, w którym brało udział 20 grup projektowych z różnych europejskich krajów, był realizowany przez uczniów klasy III w ramach zajęć języka angielskiego. Uczniowie z sukcesem ukończyli szereg projektowych misji m. in. przygotowali plakat „the Sun” na międzynarodowe wystawy w szkołach partnerskich, projektowali maskotkę projektu, współtworzyli komiks, nagrali kosmiczny rap, namalowali wielkoformatowy obraz „Black Hole”. Udało im się również skontaktować z włoskim astronautą Luca Parmitano i hiszpańskim Pedro Duque, którzy odpowiedzieli na przeróżne pytania.

Gratulacje dla wszystkich uczestników projektu!

„Hoppy Easter!” - Krajowa Odznaka Jakości

W marcu i kwietniu 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowały projekt eTwinning „Hoppy Easter!”. Projekt był realizowany we współpracy ze szkołami CP Huertas Mayores (Hiszpania), Liceul Teoretic „Lucian Blaga” (Rumunia), Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu (Rumunia), Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής (Grecja), Ahmetli Yahşi Bey İlkokulu (Turcja), Istituto Comprensivo Statale ''F. Berti'' di Bagnacavallo (Włochy), Escola Mossèn Jacint Verdaguer (Hiszpania), 18th Primary School of Volos (Grecja) i Scoala "Nicolae Titulescu" (Rumunia). Główne działania projektowe obejmowały: konkurs na zajączka wielkanocnego, wykonanie e-książki o wielkanocnych tradycjach w Europie, nagranie wiosennej piosenki, przygotowanie wielkanocnego słowniczka oraz wideokonferencje z rówieśnikami ze szkół partnerskich.

Projekty eTwinning klas I-III

1.  "Na Skrzydłach Bociana" - organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Krośnicy.
  2.  "Nocni Tropiciele" - organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Kamieniu.
  3. "100 pięknych zakątków na 100 lat Niepodległości"

Krajowa Odznaka Jakości

30 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej otrzymali Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning „Rudolph is In Town” realizowany wspólnie ze szkołami z Hiszpanii, Francji, Włoch, Turcji, Grecji, Słowacji, Słowenii, Serbii, Wielkiej Brytanii, Portugalii oraz dwóch innych szkół z Polski. W ramach projektu uczniowie m. In. nagrywali piosenkę „Rudolph the Red-Nosed Renideer” w językach narodowych, współtworzyli książeczkę o nowych przygodach Rudolfa” oraz uczestniczyli w wideokonferencjach z rówieśnikami z innych krajów.

Więcej informacji o działaniach można znaleźć na stronie języka angielskiego.
Członkowie grupy projektowej:
Bartuś Jasiński, Emilka Kurzańska, Igor Kurzański, Emilka Kutermak, Paulinka Łatak, Lenka Paszcza, Anastazja Słowińska, Maja Wołek, Olga Ziemińska, Marysia Freń, Kuba Gara, Miłosz Gara, Marysia Hans, Nadia Panek, Krzyś Rusnak, Michaś Sroka, Gosia Wrona.