Krajowa Odznaka Jakości za projekt "Na skrzydłach bociana"

11 listopada otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości za projekt „Na skrzydłach bociana”.
Projekt był realizowany od marca do października 2018 roku. Brały w nim udział klasy I – III. Dzieci wykonywały różne zadania związane
z bocianem. Zrobiliśmy także kartki do albumu w którym znalazły się informacje przyrodnicze, historyczne, przepisy kulinarne dotyczące naszej miejscowości. Gościliśmy także projektową maskotkę – bociana Klekotka - z którą spędziliśmy noc w szkole. Pracy było dużo, ale wszyscy z ochotą podejmowali kolejne wyzwania.

Trzy Europejskie Odznaki Jakości za rok 2018!

22 października Centralne Biuro Programu eTwinning w Brukseli przyznało Europejskie Odznaki Jakości za projekty międzynarodowe. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła otrzymała Odznaki aż za trzy projekty realizowane w ubiegłym roku szkolnym: „Rudolph is in Town” (realizowany w klasie I i II), „Hoppy Easter!” (oddziały przedszkolne) oraz „eTwinning Space Explorers” (klasa III).

Gratulacje!

Projekty eTwinning w roku szkolnym 2018/2019

1. Tongue Twisters
2. La musique en Europe – Music in Europe
3. Coding and robotics in stories
4. Seasons with Pixel Art
5. Singing Christmas
6. Our music, our traditions

Krajowa Odznaka Jakości za projekt „eTwinning Space Explorers”

28 czerwca 2018 r. otrzymaliśmy już kolejną Krajową Odznakę Jakości. Projekt „eTwinning Space Explorers”, w którym brało udział 20 grup projektowych z różnych europejskich krajów, był realizowany przez uczniów klasy III w ramach zajęć języka angielskiego. Uczniowie z sukcesem ukończyli szereg projektowych misji m. in. przygotowali plakat „the Sun” na międzynarodowe wystawy w szkołach partnerskich, projektowali maskotkę projektu, współtworzyli komiks, nagrali kosmiczny rap, namalowali wielkoformatowy obraz „Black Hole”. Udało im się również skontaktować z włoskim astronautą Luca Parmitano i hiszpańskim Pedro Duque, którzy odpowiedzieli na przeróżne pytania.

Gratulacje dla wszystkich uczestników projektu!

„Hoppy Easter!” - Krajowa Odznaka Jakości

W marcu i kwietniu 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowały projekt eTwinning „Hoppy Easter!”. Projekt był realizowany we współpracy ze szkołami CP Huertas Mayores (Hiszpania), Liceul Teoretic „Lucian Blaga” (Rumunia), Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu (Rumunia), Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής (Grecja), Ahmetli Yahşi Bey İlkokulu (Turcja), Istituto Comprensivo Statale ''F. Berti'' di Bagnacavallo (Włochy), Escola Mossèn Jacint Verdaguer (Hiszpania), 18th Primary School of Volos (Grecja) i Scoala "Nicolae Titulescu" (Rumunia). Główne działania projektowe obejmowały: konkurs na zajączka wielkanocnego, wykonanie e-książki o wielkanocnych tradycjach w Europie, nagranie wiosennej piosenki, przygotowanie wielkanocnego słowniczka oraz wideokonferencje z rówieśnikami ze szkół partnerskich.