Warsztaty twórczo - czytelnicze

W nowo otwartym budynku w Kamieniu, oprócz przedszkola mieści się także biblioteka oraz sala Towarzystwa Przyjaciół Kamienia. Wpisując się w ideę, aby miejsca te służyły również lokalnej społeczności, planowane jest organizowanie cotygodniowych warsztatów twórczo – czytelniczych. W dniu wczorajszym odbyły się pierwsze takie warsztaty, których gościem była dr Joanna Stojer-Polańska. Część uczestników miała okazję poznać tę autorkę w maju na spotkaniu z okazji Dnia Bibliotekarza. O sukcesie tamtych zajęć świadczy fakt, że wielu
z nich z przyjemnością wzięło udział w kolejnych, a ponadto zaprosili swoich kolegów w wyniku czego z przyjemnością można było obserwować jak zapełnia się kolejno coraz więcej miejsc. Warsztaty spotkały się zatem z bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów nie tylko z Kamienia, ale i z pobliskich miejscowości. Informacje o kolejnych planowanych spotkaniach będzie można znaleźć na oficjalnym profilu Biblioteki Szkoły Podstawowej w Kamieniu na FB oraz na tablicy ogłoszeń w Bibliotece Szkolnej.

Dzień Bibliotek i Bibliotekarza

8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza oraz Bibliotek. Z tej okazji na zaproszenie bibliotekarz Magdaleny Tomasiak, Szkołę w Kamieniu odwiedziła doktor nauk prawnych Joanna Stojer-Polańska. Wykładowca akademicki z kryminalistyki, kryminologii i zwalczania przestępczości oraz autorka książek dla dzieci o pracy zwierząt na służbie, w bardzo interesujący i przystępny dla dzieci sposób opowiadała o zagadnieniach związanych z nurtami współczesnej kryminalistyki. Podczas warsztatów dzieci miały okazję m.in.: zobaczyć w co wyposażona jest walizka kryminalistyczna, a także dowiedzieć się kim jest badacz śladów oraz jak wygląda praca zwierząt na służbie, a w szczególności psów. Przy okazji spotkania, wręczono dzieciom nagrody za udział w akcjach czytelniczych organizowanych przez bibliotekę szkolną: "Karta Super Czytelnika" oraz "Książkę oddaję cytat zostaje".