Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Biblioteka

Światowy Dzień Kostki Rubika

         Nie wiem jak Wasze doświadczenie w tym temacie drodzy Czytelnicy, (podobno są nawet takie kostki, które świecą w ciemności), ale ja potrafię ułożyć ją tylko jedną metodą... Mało jednak ma to wspólnego z wykorzystaniem logicznego myślenia, za to z umiejętnościami manualnymi rozkładania i składania jak najbardziej ;)
Książkową bohaterką tego posta będą doskonale znane czytelnikom "MAPY" wyd. Dwie Siostry. Dostępnych jest już kilka wersji tej książki, można więc wybierać w zależności od tego, które kraje chcemy znaleźć w środku. Prawdziwa skarbnica wiedzy dla młodszych i starszych. Nie mogło zabraknąć w niej także informacji w kwestii wiadomej, tej kostkowej.
Wydawnictwo Dwie Siostry

Polecenia literatury inspirowane Europejskim Dniem Kontroli Prędkości-część 2

   Pozostając w tematach samochodowych, nie sposób nie wspomnieć o książce pt. "Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe". Wiedzieliście o tym, że pierwszą wycieczką automobilową na świecie była podróż pani Berthy Benz (żony inżyniera Karla Benza) i ich dwóch nastoletnich synów w odwiedziny do babci? A żeby do tej babci dojechać musieli opanować kilka awarii silnika wykorzystując m.in. podwiązkę przytrzymującą pończochy, kawałek skóry do robienia butów od pobliskiego szewca oraz masło z podróżnych kanapek... :) 

Więcej o książce na stronie wydawnictwa.
     

Polecenia literatury inspirowane Europejskim Dniem Kontroli Prędkości

     

   Niezależnie od formy pracy bibliotekarza, czy zdalnie czy osobiście - ilość pytań o polecenia książkowe (ku mojej radości) niezmienna. Delikatnie inspirując się obchodzonym dziś Europejskim Dniem Kontroli Prędkości pokuszam się zatem o małą książkową dla Was inspirację. "Top Car" to historia dla małych i dużych. Tak naprawdę to nie wiem dla których może być bardziej pouczająca, na każdym etapie życia bowiem można odnieść do swoich doświadczeń zawarte w niej przesłanie. Co prawda za przekroczenie prędkości Marcelowi (główny bohater) mandat nie grozi - no chyba że prędkości dążenia do realizacji swoich kolejnych celów... tylko czy rzeczywiście wartych takiego poświęcenia...? No właśnie....

Książka skłania do refleksji nad sensem gonitwy za posiadaniem coraz to nowych rzeczy.

Warto :)

Tutaj dokładniejsze informacje


Dzień Ziemi inspirowany Literaturą

   Wiemy doskonale, że Ziemia jest domem nas wszystkich i w niewiarygodnie dużym stopniu to właśnie od nas zależy, jak będzie się czuła, nie tylko dzisiaj - w dniu swojego święta - ale każdego innego dnia również. Nikogo przekonywać nie trzeba, że dzięki pracy z odpowiednią książką, można w bardzo skuteczny sposób zaprzyjaźnić dzieci z tą tematyką. Zapraszamy do oglądania poniższych książkowych propozycji, tytuły i autorzy są widoczni, ale w razie pytań Biblioteka służy pomocą. 

        

Odwiedziny czytelnicze u Bartusia :)

       

Z tęsknoty za swoimi czytelnikami Biblioteka Szkoły Podstawowej w Kamieniu postanowiła... "poodwiedzać" ich w domach. Pierwszy o swoich ulubionych książkach opowiedział i swoją domową biblioteczkę pokazał Bartuś. Bartuś to wręcz książkowy przykład tego, że miłość do literatury można odziedziczyć po rodzicach, w tym wypadku zwłaszcza po Mamie. Jego ulubione książki to takie z dwóch serii: pierwsza, której bohaterem jest pewien Karolek (niekoniecznie grzeczny), a druga, to książki autora, do którego zawsze ustawia się jedna z najdłuższych kolejek po autograf na Targach Książki - Andrzeja Maleszki. Pierwszą lubi za to, że książki opowiadające o przygodach Karolka potrafią rozbawić do łez 
i   małego i dużego, natomiast druga - seria o Magicznym Drzewie – pozwala niesamowicie rozwijać wyobraźnię.
 Bartuś równie chętnie czyta książki o innym małym chłopcu, zapewne doskonale czytelnikom znanym - Mikołajku.