Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Biblioteka

Pachnące podpłomykowe wspomnienia

   Pamiętacie nasze podpłomykowe warsztaty z panią Basią Ciszewską...? A chcielibyście wiedzieć czy pani Basia również je pamięta i jakie miała wrażenia po spotkaniu z Wami?

Dzisiaj mam dla Was kilka powarsztatowych wspomnień prosto od niej:

"Witam Was serdecznie bibbiotekofani.

Często wracam myślami do warsztatów, które miałam przyjemność prowadzić w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Od pani Magdaleny Tomasiak dowiedziałam się, że jest sala, są warunki, a co najważniejsze są chętni, aby pogłębić swoją wiedzę na temat każdemu bliski czyli... jedzenie. Obecnie bowiem nie znam żadnego człowieka, który nie musi jeść, aby żyć. ;) 

Dobrze jest więc wiedzieć co się je i skąd pochodzą składniki naszych ulubionych potraw. 

„Podpłomyk - pradziadek pizzy” - taki temat miały warsztaty prowadzone w Izbie Wolnica. Trochę się bałam jak sobie poradzę, ale pani Madzia nasza Sowa wsparła całe przedsięwzięcie świetnymi książkami i swoją wiedzą.

    

W norweskim klimacie - propozycje książkowe

       

   Bardzo się cieszę, że norweskie tematy tak przypadły Wam do gustu. Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się jeszcze więcej o tym,
o czym opowiadała Gosia Dvorakova i o innych ciekawostkach związanych z Norwegią.... poniżej garść czytelniczych inspiracji.

Lista publikacji z galerii:

Mapy, których nie masz - Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Po ciemku, czyli Co się dzieje w nocy - Monika Utnik-Strugała

Ratujmy zwierzęta - Jess French, James Gilleard

Statki : sprawdźcie sami... - tekst Conrad Mason

Galeria dzikich zwierząt : północ - Dieter Braun

Kto, gdzie, kiedy : ponad 130 okienek i mnóstwo ciekawostek - tekst James Maclaine.


8 maja - Dzień Bibliotekarza

8 maja...
zwykły dzień? NIe! Zdecydowanie NIEzwykły!
W "normalnych" okolicznościach, świętowalibyśmy go dzisiaj wspólnie z Czytelnikami na jakichś wyjątkowych warsztatach... Tymczasem pozostaje nam forma zdalna, ale i tutaj odmówić sobie nie mogę kilku słów refleksji przy tej wyjątkowej okazji.
To dzięki Wam - Czytelnicy przez duże "Cz", ani na moment nie wkradają się we mnie myśli, poddające w wątpliwość wszystkie lata studiowania,
a potem pracy w tym zawodzie. To takie odczucie z bardzo elitarnej grupy odczuć zwanej BEZCENNE
Dziękuję!
To zdjęcie zrobione w bibliotece, w której kiedyś pracowałam i do którego mam ogromny sentyment. A Wy spokojnie możecie je potraktować jako pewną "sowią" zapowiedź... Być może naszą Bibliotekę też odwiedzi kiedyś taki wyjątkowy gość...? Kto wie...
    

Odwiedziny w Norwegii - projekt Akademia Jutuberów.

   

    Za oknami pachnąca wiosna w pełni. Łapiemy każdy promyk słońca licząc, że jest pełen witamin radości. Może zatem niektórym ciężko sobie wyobrazić, że istnieją osoby, które zamieniłyby taką aurę na całoroczne doświadczanie zimy i śniegu...

Gdyby jednak "ocieplić" tę perspektywę możliwością obcowania z niesamowitymi widokami, nocą i dniem polarnym, lodowcami, fiordami i zorzą polarną...? No właśnie.
Mało kto by tego zobaczyć nie chciał...
Biblioteka postarała się, żebyście mogli tego doświadczyć na aktualnie obowiązującej płaszczyźnie prawie wszystkiego tj. w wersji zdalnej. 
Dzieki projektowi Akademia Jutuberów, w którym nasza Biblioteka wzięła udział, będziecie mieli okazję sami się przekonać jak niesamowita może być... Norwegia. Przewodniczką będzie Gosia Dvorakowa autorka bloga podróżniczego Gazela w Laponii (https://gazelawlaponii.pl) nominowanego
w konkursie #TRAVELERY przez National Geographic Traveler Poland.Książkowo tematycznie patriotycznie

   Zdecydowanie inaczej niż w latach ubiegłych, ale początek maja patriotycznie poświętować należy. Najlepiej w towarzystwie książki. Polecenie jednego z naszych Czytelników - "Wielka księga małego patrioty".