Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W tym roku  Dzień Języka Ojczystego  obchodziliśmy w piątek 21 lutego. Aby uczcić ten dzień  panie polonistki przygotowały dla uczniów  gry stolikowe, w których tematem był język polski. Uczniowie mogli spróbować swych sił jako poeci w ,, Szalonym alfabetycznym wierszyku”, wykazać   się znajomością wyrazów  w ,, Laboratorium słów” , pokazać swoje możliwości jako pisarze w ,, Dokończ opowiadanie” oraz sprawdzić się w rozwiązywaniu ortograficznych krzyżówek i przysłów. Największym zainteresowaniem cieszyło się laboratorium słów, rekordzistki z klasy VI b ułożyły 23 słowa. Trudności wszystkim uczestnikom przysporzył ,, Szalony wierszyk”. No cóż, nie wszyscy mogą być poetami. Ze zmagań z ortografią wszyscy wyszli zwycięsko, a pisanie w wybranej konwencji opowiadania stanowiło nie lada zabawę.

Bal karnawałowy 2020

Bal karnawałowy w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji, młodsze dzieci świetnie bawiły się pod okiem animatora „ Pana Zagadki”, uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach, ale nie brakowało również  tańców i hulanek. Na balu zostały wręczone nagrody w konkursie
„Najpiękniejsza maska karnawałowa”. Starsze dzieci i młodzież świetnie bawiły się przy muzyce wybranej przez chłopców z klasy VIII. Na wszystkie dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Na meczu Polska - Izrael

SP Kamień wspiera Reprezentację Polski w Gliwicach.
W Arenie Gliwice w czwartek 20.02.2020 r. Polska grała z Izraelem w meczu kwalifikacji mistrzostw Europy koszykarzy.
Gliwicka hala wypełniła się po brzegi, a kibice głośno dopingowali polską kadrę.

Polska - Izrael 71:75 (12:21, 27:16, 14:18, 18:20)

Szopy nie zwalniają tempa :)

W dniu 17.02.2020 w Krakowie w Szkole Podstawowej nr 38 odbył się turniej II dywizji Krakowskiej Koszykarskiej Ligi Szkolnej.
Wyniki naszej drużyny:                SP 43 PSIAKI         - SP Kamień SZOPY                     20 – 30
                                                  SP 38 WIEWIÓRKI - SP Kamień SZOPY                     12 – 34
                                                  SP 26 SOWY          - SP Kamień SZOPY                     12 – 32
Szopy Kamień wygrywają dywizję 2 i uzyskują awans do dywizji pierwszej. W tym momencie jesteśmy wsród 4 najlepszych drużyn dziewcząt występujących w tych rozgrywkach.
Finał Krakowskiej Koszykarskiej Ligi ma zostać rozegrany w Krakowskiej Tauron Arenie :)
Zapraszamy kibiców.
Drużyna w składzie: Maria Freń, Małgorzata Wrona, Oliwia Martyna, Magdalena Sykała, Hanna Satała, Julita Sykała, Julia Włoch, Alicja Suwaj, Martyna Figa, Zuzanna Grzywa, Julia Porada, Aleksandra Chmielik, Oliwia Sykała, Amelia Brzezoń.

Liga CanPack

Dnia 15.02.2020 w Krakowie na obiektach Wisły Kraków odbyła się 3 kolejka koszykarskiej
ligi CanPack. Drużyna z Kamienia rozegrała tego dnia 2 mecze.
Wyniki:                SP Kamień - SP 149 Kraków        24 – 10
                           SP Kamień - SP 27 Kraków          38 – 8
Bilans meczów naszej drużyny w tym sezonie to 5 zwycięstw i 1 porażka.
Dziewczęta zajmują aktualnie 2 miejsce w tabeli.
Drużyna w składzie: Emilia Kurzańska, Małgorzata Wrona, Maria Freń, Oliwia Martyna, Magdalena Sykała, Hanna Satała, Julia Włoch, Alicja Suwaj, Amelia Brzezoń, Aleksandra Chmielik, Oliwia Sykała, Julia Porada, Zuzanna Grzywa, Nikola Paszcza, Kamila Janik, Oliwia Gajewska.
Gratulujemy.