Odblaskowa Szkoła

W ramach działań 5 października uczniowie Szkoły Podstawowej ubrani w kamizelki odblaskowe z transparentami ruszyli ulicami Kamienia. W odblaskowym marszu  promowali własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Marsz odbył się pod hasłem „Z odblaskami bezpieczniej”. W tym samym dniu odbył się również konkurs na najbardziej „Odblaskowego ucznia”. W konkursie tym zwyciężyli i  tytuł „Najbardziej odblaskowego ucznia zdobyli:

Gara Mateusz kl. I
Piotr Drabczyk kl.II
Mikołaj Frytek kl.III a
Amelka Brzezoń  kl. III b

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na zakończenie działań w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”, 26 listopada klasa IIIa przygotowała inscenizację „Z bajką bezpieczniej”, w  której pokazali prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. Po obejrzeniu inscenizacji odbył się „Odblaskowy pokaz mody” na każdą porę roku. Przedszkolaki pokazały, że odblaski w naszej szkole są  zawsze w modzie. Zostały podsumowane konkursy organizowane w ramach tej  akcji. Najlepsi zostali nagrodzeni, otrzymali dyplomy  i drobne upominki. Wszystkie działania, które podejmuje nasza szkoła organizowane są po to, by wyposażyć uczniów w wiadomości, umiejętności i nawyki niezbędne do bezpiecznego zachowania się na drogach. Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Mamy jednak nadzieję, że podjętym działaniom uda się wykonać krok w kierunku zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa. Postaramy się więc, aby realizacja założeń potrwała nie tylko przez dwa miesiące trwania konkursu lecz również po jego zakończeniu.