Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Lato na wsi

W drodze powrotnej zwiedziliśmy pięknie położony nad Dunajcem XIV wieczny zamek w Niedzicy, który stoi na stromej skale
o wysokości 566 m, dzieci
  z przejęciem słuchały historii o pięknej Brunhildzie, jej mężu Bogusławie, oglądały udostępnione dla zwiedzających pomieszczenia i zgromadzone w nich eksponaty. W wozowni zobaczyliśmy różne powozy, którymi w dawnych czasach podróżowali ludzie.  Po zwiedzeniu zamku wsiedliśmy na statek i popłynęliśmy w rejs po jeziorze Czorsztyńskim. Wysłuchaliśmy informacji o tym, dlaczego zbudowano zaporę na Dunajcu i jak powstało jezioro. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem tej podróży. Był czas na kupienie pamiątek i krótki spacer po Zaporze w Niedzicy. Zmęczeni, ale uśmiechnięci
i zadowoleni wróciliśmy do domu.