Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Konkurs „Odblaskowa Szkoła” zakończony.

Kilkakrotnie temat bezpieczeństwa na drogach realizowany był na zajęciach dydaktycznych.  Poprzez zabawy i gry  dzieci uczyły się bezpiecznego zachowania się na  drodze. Wykonały makietę ruchu drogowego i znaki drogowe. W czasie trwania akcji został zorganizowany  konkurs plastyczny pt. „Mój pomysł na odblaskowy znaczek”.  Uczniowie za pomocą różnych technik plastycznych
w swoich pracach starali się ukazać różne sposoby na to aby być widocznym na drodze. 
W ramach akcji na  korytarzach i w klasach umieszczono  gazetki o tematyce związanej  z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, które  przypominają  uczniom o konieczności przestrzegania zasad obowiązujących na drodze. Ważnym wydarzeniem był Dzień Odblaskowego Ucznia.  Przy wejściu do szkoły uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe wszystkim wchodzącym wręczali znaczek odblaskowy i przypominali o konieczności ich noszenia. W tym dniu odbył się również Marsz Odblaskowy . W marszu tym uczniowie  ubrani w kamizelki odblaskowe
z transparentami ruszyli ulicami Kamienia. W odblaskowym marszu
  promowali własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Marsz odbył się pod hasłem „Z Odblaskami Bezpieczniej”. Podsumowaniem  całej akcji był przygotowanie przedstawienia pt. „Leśna Szkoła Ruchu Drogowego” oraz pokaz odblaskowej mody
na każdą porę roku. .Na apelu zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom przeprowadzonych konkursów.  Mamy nadzieję, że udział szkoły w konkursie "Odblaskowa szkoła" przyczyni się do większego bezpieczeństwa uczniów i uchroni ich  od nieszczęśliwych wypadków.