Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Głośne Czytanie

Czytanie w szkole odbywało się w różnych porach dnia, podczas którego dzieci poznawały kolejne przygody „Gangu Słodziaków”.
W akcję włączyli się także rodzice, którzy z entuzjazmem poparli propozycję cyklicznego czytania w domu. Codziennie chętnie czytali lub słuchali głośnego czytania swoich pociech, co potwierdzali własnoręcznym podpisem. Nagrodą dla dzieci były albumy, do których wklejali otrzymane w szkole naklejki ze słodziakami. Najważniejszym wydarzeniem całej akcji był „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”, który w naszej szkole odbył się  28 września 2018r. Z tej okazji zamiast uczniów na szkolnych korytarzach można było spotkać zwierzęta, które przybyły do nas z leśnej polany. Każde z nich przyniosło ulubioną książkę, zachęcając innych do jej przeczytania. Po odszyfrowaniu zakodowanej trasy „Nasze Słodziaki” dotarły do biblioteki. Tam spotkały się z panią bibliotekarką „Mądrą Sową”, która pokazała im szkolną bibliotekę, opowiadała czym jest księgarnia, czytelnia i jak należy dbać
o książki. W tym celu wykonały kolorowe zakładki, które włożyły do przyniesionych książek. Następnie pani sowa zaprosiła wszystkich na wcześniej przygotowaną „Leśną Polanę”, gdzie w skupieniu i ciszy dzieci wysłuchały ostatniej przygody „Gangu Słodziaków”. Oprócz głośnego czytania na dzieci czekały też inne niespodzianki: liczne zabawy, zagadki, rebusy, krzyżówki, które nawiązywały do „Przygód Słodziaków”. Praca odbywała się w grupach, którą kierował najmilszy słodziak. Wśród zadań, które najbardziej zainteresowały dzieci była zabawa słowami w kole. Karteczki z poleceniami od pani sowy grupy losowały z magicznego woreczka. Innym ciekawym zadaniem było prezentowanie scenek, w których dzieci wcielały się w role Słodziaków i przedstawiały wymyśloną przez grupę kolejną przygodę leśnych przyjaciół. Młodzi autorzy wykazali się dużą kreatywnością, a zabawa przyniosła im wiele radości i satysfakcji. Podsumowaniem całego dnia była zabawa „niedokończonych myśli” Lubię książki, ponieważ …….  . Warto czytać książki, bo ……  . Należy szanować książki, gdyż …..  .Dzień przebiegał w niezwykłej atmosferze, a dzieci z wielką ochotą uczestniczyły we wszystkich zajęciach.
Do zobaczenia podczas kolejnych spotkań głośnego czytania.