Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Fashion Revolution Week

Zastanawialiśmy się także na tym, jaki jest wpływ przemysłu odzieżowego na środowisko naturalne, co możemy zrobić, by ograniczyć zakupy odzieżowe, a także myśleliśmy o tym, co dzieje się z ubraniami, których już nie nosimy. Poznaliśmy pojęcia takie, jak „Fair Trade” (sprawiedliwy handel) czy „fast fashion” (szybka moda).
Spotkanie było częścią corocznej kampanii odbywającej się w różnych częściach świata – Fashion Revolution Week. To tydzień spotkań i wydarzeń, których celem jest propagowanie idei odpowiedzialnej i zaangażowanej mody, szerzenie świadomości dotyczącej działania rynku odzieżowego i propagowanie idei związanych z ograniczaniem nadmiernej konsumpcji.
Fashion Revolution to organizacja założona w Wielkiej Brytanii po tragicznych wydarzeniach w Bangladeszu w 2013 roku, kiedy runął kompleks fabryczny Rana Plaza powodując śmierć ponad tysiąca pracowników szyjących odzież dla znanych na całym świecie firm.