Ślubowanie Pierwszoklasistów

12 października pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Kamieniu. W niezwykłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym dzieci ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Przedtem jednak zaprezentowały to, czego nauczyły się już w szkole, wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki. Kiedy test został zaliczony Pani Dyrektor dokonała pasowania i skierowała ciepłe słowa zarówno do uczniów jak i rodziców. Pierwszaki stanęły na wysokości zadania - wzbudziły w nas dumę i wzruszenie. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek, a po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na wspólny poczęstunek.

Europe Code Week – Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską. Promuje ona programowanie i umiejętności cyfrowe. W zeszłym roku w Tygodniu Kodowania wzięło udział 1,2 miliona osób z ponad 50 krajów świata. W tym roku my też włączamy się w akcję. Zapraszamy starszych i młodszych do wspólnej zabawy i nauki! Na nieco młodszych czekają przygody między innymi z futrzastym Fuzzem, małpką z CodeMonkey, Baltiem i robotem Photonem. Starsi będą odkrywać tajemnice kodów. Życzymy udanej zabawy!

Global Math Week - Światowy Tydzień Matematyki

10 października nasza szkoła podobnie jak rok temu  rozpoczęła swój udział w Światowym Tygodniu    Matematyki. Jest to projekt matematyczny, w którym mogą  wziąć udział uczniowie z różnych poziomów edukacyjnych zaczynając od   podstawowej wiedzy matematycznej i zdobywać kolejne   stopnie zaawansowania.
     Zapraszamy wszystkich chętnych do odkrywania   matematyki w zaskakujący i ciekawy sposób. Dołącz do nas i odkrywaj nieznane wyspy.

Kredkobranie -100 uśmiechów na Stulecie

Nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną Kredkobranie  -100 uśmiechów na Stulecie. Celem akcji było zebranie materiałów plastycznych i przyborów szkolnych dla polskich uczniów na Kresach dawnej Rzeczypospolitej. Organizatorem akcji jest Fundacja Ignatianum oraz Stowarzyszenie Korzenie. Nasza szkoła przekaże zebrane materiały zaprzyjaźnionej z nami polskojęzycznej szkole w Strzelczyskach na Ukrainie.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z klasy szóstej
pełnili rolę egzaminatorów i egzaminowali młodszych oraz starszych kolegów. Wielu uczniów uzyskało tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Wydarzeniu towarzyszyły liczne konkursy, które sprzyjały utrwalaniu tabliczki mnożenia. W tym roku po raz pierwszy połączyliśmy tabliczkę mnożenia z koszykówką. Był dużo emocji i dobrej zabawy.