Gang Słodziaków

Uczniowie z klas I –III biorą udział w konkursie „Szkolne Przygody Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania  wśród dzieci. Podczas lekcji uczniowie z wykorzystaniem maskotek- Słodziaków poznawali niezwykłe przygody mieszkańców leśnej polany. Kolejnym etapem konkursu będzie wykonanie przez uczniów klasy pierwszej - rysunków, klasy drugiej – komiksów, a klasy trzeciej – opowiadań o dalszych losach bohaterów książki. Prace wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez sieć  Sklepów „Biedronka”.   Każdy uczeń został wyposażony również w  mini – album, którego  ideą jest zebranie przez dziecko 21 naklejek.
Otrzymać je można za codzienne, głośne czytanie (10 minut), potwierdzone podpisem rodzica.

Spacer po średniowiecznym Krakowie – niezwykła lekcja w terenie.

Nie każdy ma takie szczęście. Uczniom klasy Vb się to udało! Przeszli Drogą Królewską od kościoła pw. św. Floriana na placu Matejki aż na Wzgórze Wawelskie. Po drodze dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o pięknym Grodzie Kraka z tamtego okresu. Musieli odeprzeć atak najeźdźców tatarskich walcząc na miecze, mieli okazję zagrać w średniowieczną piłkę nożną a nawet odwiedzić jedną ze średniowiecznych galerii handlowych – Sukiennice. W Collegium Maius posłuchali historii o słynnych   średniowiecznych żakach. Po drodze zatrzymali się pod oknem papieskim a następnie Plantami idąc wg określonego klucza (tajemnicze znaki) przez ulicę Kanoniczą dotarli na Wzgórze Wawelskie. Oprócz wielu ciekawych informacji dotyczących tego miejsca odwiedzili wawelskiego smoka. A wszystko to działo się we wspaniałej atmosferze zabawy okraszonej strojami z tamtej epoki, w które byli poprzebierani.

Dzień Chłopaka inny niż zwykle!

Dziewczynki z klasy Va i Vb postanowiły zorganizować swoim kolegom niezapomniany Dzień Chłopaka. Była to noc filmowa spędzona
w szkole! Impreza rozpoczęła o godzinie 18:00. Najpierw były zabawy na sali gimnastycznej. Nie zabrakło również wspólnych tańców. Młodzi Przystojniacy zanim otrzymali prezenty – babeczki ze swoim zdjęciem pieczone własnoręcznie przez dziewczyny- musieli przejść próbę zadaniową. Wśród zadań pojawiły się zagadki, zadania (obrać ziemniaka, zawiązać krawat, ubrać dziecko na spacer itp). Było dużo radości
i świetnej zabawy. Potem wspólna kolacja i…seria super filmów. Zatem…zabawa do samego rana. Takie święto na pewno na długo zapadnie wszystkim w pamięci.

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO. W tym dniu odbywa się  wiele ciekawych koncertów i wydarzeń muzycznych. W naszej szkole również świętowaliśmy. Przerwy między lekcjami rozbrzmiewały muzyką a na sali gimnastycznej uczniowie mogli…potańczyć. Było wiele radości i wspaniałej zabawy.. Belgijka,  Swing w uliczce, Chocolate, Radosny krąg, Taniec Eleny to tańce dla dużych i małych. Wszyscy dobrze się bawili – chłopcy, dziewczynki, duzi i mali. Bo jak mówią „Taniec to język przyjaźni” i „ukryty język duszy”. Taniec otwiera w ludziach to, co najpiękniejsze.

Zielona Szkoła

Pojechaliśmy do Władysławowa - Chłapowa. W trakcie pobytu na Zielonej Szkole mieliśmy zorganizowane dwie wycieczki: na Hel, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Obrony Wybrzeża i do Trójmiasta. W trakcie odwiedziliśmy Akwarium Morskie w Gdyni, byliśmy na Hali Sportowej,
w Gdańsku wyszliśmy na Wieżę Widokową Bazyliki Mariackiej. Zwiedziliśmy Jastrzębią Górę, byliśmy na najbardziej wysuniętym punkcie na północ, odwiedziliśmy Dom Rybaka we Władysławowie. Bardzo nam się podobało i nikt z nas nie chciał wracać do domu.