Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

Zaczarowany świat nauki - gleba.

   7 stycznia świetliczaki wzięły udział w zajęciach dotyczących właściwości gleby w ramach innowacji "Zaczarowany świat nauki".

  

Pomaganie jest dziecinnie proste! 27 Finał WOŚP w naszej szkole

  

   W tym roku i my zagraliśmy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! Chętni cudowni Wolontariusze (Basia Drabczyk, Nikola Kuglin, Bartek Goldman, Kacper Symula, Kacper Paszcza, Dobrosława Starowicz, Zuzanna Kraczka, Wiktoria Słowińska, Edyta Kutermak, Magda Łatak, Kamila Kielman,  i Patrycja Kurzańska) już od samego świtu dzielnie zbierali do puszek pieniądze, które tym razem zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wolontariuszy wspierał Piotruś Drabczyk, który z wielkim zapałem rozdawał darczyńcom serduszka. Akcja spotkała się z wielkim aplauzem lokalnej społeczności.
Otworzyły się serca i kieszenie ludzi dobrej woli,  za co wszystkim serdecznie dziękujemy.
Z tego miejsca należy również podziękować Rodzicom Wolontariuszy, którzy całym sercem pomagali i wspierali swoje pociechy.


Bożonarodzeniowe jasełka

   Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował
w 1223 roku w Greccio. Zwyczaj przywędrował z Włoch do Polski na przełomie XIV i XV wieku i stał się zbieżny z kolędowaniem.

   Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Początkowo figury Dzieciątka, Maryi, Józefa, Trzech Królów
i pozostałych osób dramatu były nieruchome. Za sprawą zakonów franciszkańskich i bernardyńskich wprowadzono w ich miejsce marionetki.

     

Krajowa Odznaka Jakości za projekt „Tongue Twisters”

        

   13 grudnia Krajowe Biuro eTwinning przyznało Krajową Odznakę Jakości uczestnikom międzynarodowego projektu „Tongue Twisters” zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Języków. W naszej szkole w projekcie uczestniczyły Oliwia, Magda, Alicja, Marysia i Nikola
z klasy VII. Gratulacje!


Konkurs na komiks „Bohater z Wąsem”.

   Uczniowie naszej szkoły (Amelia Brzezoń, Kacper Symula, Bartłomiej Bogusz, Filip Szostak, Maria Smaga i Oliwia Sawicka) wzięli udział
w ogólnopolskim konkursie na komiks o historii z życia Marszałka pt.
„Bohater z Wąsem”, organizowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Oto efekty ich pracy:  >>>