Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

Kredkobranie -100 uśmiechów na Stulecie

     

  Nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną Kredkobranie  -100 uśmiechów na Stulecie. Celem akcji było zebranie materiałów plastycznych i przyborów szkolnych dla polskich uczniów na Kresach dawnej Rzeczypospolitej. Organizatorem akcji jest Fundacja Ignatianum oraz Stowarzyszenie Korzenie. Nasza szkoła przekaże zebrane materiały zaprzyjaźnionej z nami polskojęzycznej szkole w Strzelczyskach na Ukrainie.


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   28 września już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z klasy szóstej
pełnili rolę egzaminatorów i egzaminowali młodszych oraz starszych kolegów. Wielu uczniów uzyskało tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Wydarzeniu towarzyszyły liczne konkursy, które sprzyjały utrwalaniu tabliczki mnożenia. W tym roku po raz pierwszy połączyliśmy tabliczkę mnożenia z koszykówką. Był dużo emocji i dobrej zabawy.
        

Europejski Dzień Języków 2018

         

    W tym roku w ramach Europejskiego Dnia Języków realizowaliśmy dwa działania: projekt eTwinning „Tongue Twisters”, polegający na wymianie i nauce łamańców językowych z innych krajów Europy, oraz konkurs Language Quest. 26 września przez cały dzień uczniowie zmagali się z zadaniami zamieszczonymi w różnych miejscach w szkole. Mistrzem łamigłówek i językowych zadań został Dawid Głogowski.

    

Sprzątanie Świata 2018

   Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja przebiegała
pod hasłem: „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej!”.
  Porządki w różnych rejonach Kamienia były dla uczniów
także okazją do refleksji nad kwestiami związanymi z ochroną przyrody i segregacją odpadów .

                               

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      

   28 września w ramach konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”  odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  W tym dniu każde dziecko przyszło do szkoły przebrane za dowolne zwierzę i przyniosło ze sobą ulubioną książkę. Pani Bibliotekarka – w przebraniu sowy zapoznała uczniów z ostatnim rozdziałem książki Gangu Słodziaków. Po krótkiej rozmowie i wspólnej zabawie ruchowej dzieci wykonywały w grupach różne zadania ( wykreślanka, krzyżówka, labirynt). Na zakończenie każdy z uczniów ozdobił swoją zakładkę z podobizną sowy. Podczas całego dnia wszyscy świetnie się bawili a zrobione zakładki posłużą w dalszym czytaniu.