Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

Od Kopacza do Górnika

    

   W dniu 18 października uczniowie z klas I – III wraz z wychowawcami byli na wycieczce w kopalni soli w Wieliczce. Uczestniczyły
w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych
 O Kopacza  do Górnika”, w ramach programu „Kultura Dostępna” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas wycieczki z przewodnikiem podziwiały podziemne korytarze, urządzenia i sprzęt, 
a także ślady prac górniczych. Słuchając opowiadań o pracy górnika zdobyli kolejne doświadczenie. Ogromnym przeżyciem dla dzieci był sam zjazd windą w głąb ziemi. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą oraz świetną zabawą. Nikt nie zapomniał aby z wycieczki przywieźć do domu to, co jest tu najcenniejsze - trochę soli kamiennej.


Widowisko Dumy I Radości

Nasza szkoła wzięła udział w Widowisku Dumy I Radości organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Katedrze na Wawelu, następnie przemarsz do Parku Jordana, gdzie nastąpiła prezentacja szkół. W akcji wzięło udział ok. 6 tys.osób.

       

XVIII Dzień Papieski

       

   Dnia 15 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. Uczniowie z Gimnazjum przypomnieli nam życiorys papieża  Jana Pawła II, a chór pod kierownictwem p. M. Piętak zaśpiewał nam Barkę, Białego Pasterza, Abba Ojcze, Schowaj mnie pod skrzydła swe. Na koniec uczniowie wyszli na środek z flagami różnych państw, wykrzykując pozdrowienia w różnych językach. Starsi uczniowie wyszli z następującymi hasłami: Podążajmy za Papieżem, Przyjaźń to Największy Skarb, Jesteś Stworzony Przez Boga Nie Wstydź się Tego, Wszyscy Jesteśmy Dziećmi Jednego Boga, Spróbujmy Żyć Prawdą.


Szkolny Pokaz Mody

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie szata zdobi człowieka, jednak ważną rolę w życiu każdego odgrywa garderoba. Dobrać odpowiedni strój nie jest wcale łatwo, dlatego klasa VIII zaproponowała nam kilka projektów wygodnych strojów na różne okazje.
Z pewnością każdy z nas znalazł coś dla siebie wśród tylu propozycji.
   

Skarpetkowe stworki w klasie 2

      

   Są takie książki, których czytanie gwarantuje uśmiech  na twarzach dzieci. Jedną z nich bez wątpienia jest ta, której bohaterkami są zaginione skarpetki pragnące przeżyć niesamowite przygody. Lekcja biblioteczna w klasie 2 była idealną okazją do uruchomienia wyobraźni i zastanowienia się czy być może i w naszych domach nie ma pod pralkami tajemniczej dziury w podłodze do której wskakują pojedyncze skarpety? Czy te małe uciekinierki nie chcą przypadkiem przeżyć jakiejś wyjątkowej przygody? A co zrobić, żeby omawiana książka Justyny Bednarek pt.: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” nie dała o sobie zapomnieć? Stworzyć swoje własne skarpetkowe stworki. Efekty zobaczcie sami :)