Dzień Kota

Z okazji „Dnia Kota” świetlicę szkolną odwiedziła Pani bibliotekarka, pokazała dzieciom jak w łatwy sposób „dać książkom drugie życie”. Powstały ciekawe prace plastyczno-techniczne. Świetliczaki i dzieci z zerówki oglądały zdjęcia różnych ras kotów, rozpoznawały kocich bohaterów oraz poznały tytuły wielu książek o milusińskich. Dzieci dowiedziały się także o kocich obyczajach i z dużym zaangażowaniem włączały się w różne „kocie zabawy”.

Walentynki 2019

14 lutego jak co roku w naszej szkole upłynął w kolorach czerwieni i atmosferze przyjaźni i miłości.  Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom. Na holu przy specjalnie przygotowanym stanowisku można było zrobić sobie walentynkową  „sweet fotkę”, a na długiej przerwie odbył się konkurs dla par „Jaka to melodia”. Były też ‘serduszkowe wróżby” przepowiadające przyszłość i słodkie ciasteczka- serduszka dla samotnych. Wszystkie przerwy umilała nam muzyka, a po południu…Dyskoteka!

Pasowanie na Czytelnika 2019

Dnia 14 lutego odbyło się pasowanie na czytelnika klasy I. Uczniowie klasy czwartej przygotowali przedstawienie pt. „Książka przed sądem”. Uczniowie klas od I do III przenieśli się na salę rozpraw Sądu Okręgowego w Krakowie. Przed sądem stanęła książka wobec, której wniesiono oskarżenie, że w dobie komputeryzacji i nieustannego rozwoju techniki jest przeżytkiem, rzeczą zbędną. Jak się do tego problemu ustosunkować. W rozprawie udział wzięli: sędzia, prokurator, obrońca. Ponadto głos mieli świadkowie: komputer, płyta CD, bibliotekarka, dzieci. Ostatecznie sędzia ogłosił werdykt iż :

Książka jest bardzo ważnym elementem naszego życia

Książka może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając.

Z czytania nie wolno zrezygnować.

Po obejrzeniu inscenizacji uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej w Kamieniu.  Następnie każdemu na pamiątkę wręczono kolorową książeczkę.

Rekrutacja 2019 / 2020

Zapraszamy do zapisów na kolejny rok szkolny do pierwszej klasy.

Karta zgłoszenia dziecka

Od 20 lutego do 20 marca 2019 roku szkoła prowadzi rekrutację do oddziału przedszkolnego.
Zapraszamy:

• Dzieci 6 – letnie objęte ustawowo obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego,
  • Dzieci młodsze na wniosek rodziców.

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.

Dokumenty do pobrania są w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły

Oddział przedszkolny - wniosek

Oddział przedszkolny - deklaracja

Oddział przedszkolny - wola

Klauzula informacyjna - RODO

Wypełnione druki należy składać w sekretariacie szkoły.

Praktyczna nauka angielskiego

Uczniowie klasy IV, w ramach praktycznej nauki języka angielskiego, przygotowała przestrzenne projekty domów
z wykorzystaniem nowo poznanej leksyki.