Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

Pomagamy Rysiom z opolskiego ZOO

    

22 stycznia w naszej szkole był zorganizowany kiermasz, z którego dochód przekazaliśmy na pomoc rysiom z opolskiego ZOO. Na kiermaszu sprzedawane były babeczki i ciasteczka upieczone przez rodziców, uczniów i przedszkolaki. Ze sprzedaży uzyskaliśmy 440 zł. Pokazaliśmy, że mamy wielkie serce nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt.
Ogród Zoologiczny Opole powstał w latach 30-tych XX wieku na terenie parku położonego na Wyspie Bolko, którego prywatny fragment został przekształcony w zwierzyniec. W 1997 roku Ogrodowi groziła likwidacja, kiedy to powódź stulecia, która nawiedziła Opole, całkowicie zniszczyła jego teren i obiekty. Zaczęto jednak jego odbudowę i krok po kroku oddawane były kolejne budynki, budowane w/g nowej koncepcji. Wzbogacano ZOO o nowe gatunki zwierząt.


Pieczemy babeczki

    21 stycznia na świetlicy uczniowie piekli „Muffinki”. Każdy z ochotą przygotowywał ciasto, ale większą radość sprawiła degustacja upieczonych babeczek. Wypieki przekazano na kiermasz, z którego dochód zostanie wpłacony na pomoc rysiom z opolskiego ZOO.

    

”Świat zadymiony, ma same złe strony”

     

”Świat zadymiony, ma same złe strony” – to nazwa gminnego konkursu plastycznego antysmogowego, w którym uczennica klasy Ia Lena Gara zajęła I miejsce. Oprócz nagród rzeczowych Lena otrzymała również voucher na warsztaty o tematyce ekologicznej. Warsztaty, zostaną przeprowadzone po feriach, a będą w nich uczestniczyć uczniowie klas pierwszych. Lenie bardzo gratulujemy tak wielkiego sukcesu. Brawo!!!


"Sen o Helladzie"

    9 stycznia uczniowie klas IV - VIII mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Sen o Helladzie", nawiązujące do kultury starożytnej Grecji. Spektakl miał charakter dydaktyczny; prócz ciekawych scen, uczniowie usystematyzowali  wiadomości z języka polskiego, historii, plastyki czy wiedzy o społeczeństwie. Ponadto niektórzy spróbowali swoich sił na scenie...

     

„Paszport do przyszłości” – blog

       

  Uczestnicy przedsięwzięcia „Paszport do przyszłości” (program PO WER) zapraszają do śledzenia projektowego bloga: https://passportpower.blogspot.com. Prowadzą go Mateusz, Kuba, Grzegorz i Hubert. Miłej lektury!