Europejskie sukcesy

22 października Centralne Biuro Programu eTwinning w Brukseli przyznało Europejskie Odznaki Jakości za projekty międzynarodowe. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła otrzymała Odznaki aż za trzy projekty realizowane w ubiegłym roku szkolnym: „Rudolph is in Town” (realizowany w klasie I i II), „Hoppy Easter!” (oddziały przedszkolne) oraz „eTwinning Space Explorers” (klasa III).
Do Europejskiej Odznaki Jakości nominowane są najlepsze projekty spośród tych, za realizację których przynajmniej dwóch partnerów
z różnych krajów otrzymało Krajowe Odznaki Jakości.

Od Kopacza do Górnika

W dniu 18 października uczniowie z klas I – III wraz z wychowawcami byli na wycieczce w kopalni soli w Wieliczce. Uczestniczyły
w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych
 O Kopacza  do Górnika”, w ramach programu „Kultura Dostępna” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas wycieczki z przewodnikiem podziwiały podziemne korytarze, urządzenia i sprzęt,
a także ślady prac górniczych. Słuchając opowiadań o pracy górnika zdobyli kolejne doświadczenie. Ogromnym przeżyciem dla dzieci był sam zjazd windą w głąb ziemi. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą oraz świetną zabawą. Nikt nie zapomniał aby z wycieczki przywieźć do domu to, co jest tu najcenniejsze - trochę soli kamiennej.

Widowisko Dumy I Radości

Nasza szkoła wzięła udział w Widowisku Dumy I Radości organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Katedrze na Wawelu, następnie przemarsz do Parku Jordana, gdzie nastąpiła prezentacja szkół. W akcji wzięło udział ok. 6 tys.osób.

XVIII Dzień Papieski

Dnia 15 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. Uczniowie z Gimnazjum przypomnieli nam życiorys papieża  Jana Pawła II, a chór pod kierownictwem p. M. Piętak zaśpiewał nam Barkę, Białego Pasterza, Abba Ojcze, Schowaj mnie pod skrzydła swe. Na koniec uczniowie wyszli na środek z flagami różnych państw, wykrzykując pozdrowienia w różnych językach. Starsi uczniowie wyszli z następującymi hasłami: Podążajmy za Papieżem, Przyjaźń to Największy Skarb, Jesteś Stworzony Przez Boga Nie Wstydź się Tego, Wszyscy Jesteśmy Dziećmi Jednego Boga, Spróbujmy Żyć Prawdą.

Szkolny Pokaz Mody

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie szata zdobi człowieka, jednak ważną rolę w życiu każdego odgrywa garderoba. Dobrać odpowiedni strój nie jest wcale łatwo, dlatego klasa VIII zaproponowała nam kilka projektów wygodnych strojów na różne okazje.
Z pewnością każdy z nas znalazł coś dla siebie wśród tylu propozycji.