Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

Z wizytą w Akademii pana Kleksa

        

  Uczniowie klasy IV podczas omawiania lektury"odwiedzili" Akademię pana  Kleksa..  Spotkali się z samym panem Kleksem,
z Adasiem Niezgódką oraz pozostałymi mieszkańcami i uczniami tej niezwykłej szkoły. Mieli zaszczyt brać udział w lekcjach innych niż na co dzień: lekcja przędzenia liter, lekcja kleksografii, leczenia chorych sprzętów, niezwykłej geografii.
Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy.


V Gminny Konkurs Języka Polskiego

    21 lutego  reprezentacja naszej szkoły brała udział w językowych zmaganiach o tytuł „Mistrza Języka Polskiego” w Nowej Wsi Szlacheckiej.  Tradycyjnie zadania postawione przed uczniami  nie były łatwe ale… udało się! Basia Drabczyk, Bartosz Jarosz 
i Jan Bylica stanęli na podium zajmując III miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i cieszymy się razem z nimi.

        

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

        

    W tym roku  Dzień Języka Ojczystego  obchodziliśmy w piątek 21 lutego. Aby uczcić ten dzień  panie polonistki przygotowały dla uczniów  gry stolikowe, w których tematem był język polski. Uczniowie mogli spróbować swych sił jako poeci w ,, Szalonym alfabetycznym wierszyku”, wykazać   się znajomością wyrazów  w ,, Laboratorium słów” , pokazać swoje możliwości jako pisarze w ,, Dokończ opowiadanie” oraz sprawdzić się w rozwiązywaniu ortograficznych krzyżówek i przysłów. Największym zainteresowaniem cieszyło się laboratorium słów, rekordzistki z klasy VI b ułożyły 23 słowa. Trudności wszystkim uczestnikom przysporzył ,, Szalony wierszyk”. No cóż, nie wszyscy mogą być poetami. Ze zmagań z ortografią wszyscy wyszli zwycięsko, a pisanie w wybranej konwencji opowiadania stanowiło nie lada zabawę.


Bal karnawałowy 2020

   Bal karnawałowy w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji, młodsze dzieci świetnie bawiły się pod okiem animatora „ Pana Zagadki”, uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach, ale nie brakowało również  tańców i hulanek. Na balu zostały wręczone nagrody w konkursie
„Najpiękniejsza maska karnawałowa”. Starsze dzieci i młodzież świetnie bawiły się przy muzyce wybranej przez chłopców z klasy VIII. Na wszystkie dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

         

Na meczu Polska - Izrael

       

   SP Kamień wspiera Reprezentację Polski w Gliwicach.
W Arenie Gliwice w czwartek 20.02.2020 r. Polska grała z Izraelem w meczu kwalifikacji mistrzostw Europy koszykarzy.
Gliwicka hala wypełniła się po brzegi, a kibice głośno dopingowali polską kadrę.

Polska - Izrael 71:75 (12:21, 27:16, 14:18, 18:20)