Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

Odwiedziny Żaczka

   W piątek, 22 lutego 2019 roku, uczniowie klasy drugiej gościli  w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej w  Rusocicach, którą odwiedził Żaczek. Drugoklasiści   z dużym zainteresowaniem oglądali  mini – przedstawienie teatralne i aktywnie uczestniczyli w warsztatach ”Tajemna Księga” .Celem zajęć było zapoznanie uczniów z faktami i legendami związanymi z najstarszą polska uczelnią - Uniwersytetem Jagiellońskim oraz historią powstawania pierwszych  książek. Zdobyte informacje na pewno pomogą uczniom podczas tworzenia „Ksiąg – Skarbnicy Wiedzy”,  jako prac konkursowych „Żaczka”.

     

Zaczarowany świat nauki - papier

       

5 lutego świetliczaki przeprowadziły doświadczenia z użyciem papieru w ramach innowacji "Zaczarowany świat nauki".


Zabawa karnawałowa

   W czwartek 14 lutego w godz. od 14.00 do godz. 20.00 w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkich uczniów. Dzięki pomocy nauczycieli i uczniów gimnazjum salę przyozdobiły różnokolorowe balony i serpentyny. Na niej tańczyli: księżniczki, czarodziejki, wojownicy, bohaterowie kreskówek, rycerze, piłkarze, strażacy. Szkolną zabawę prowadził animator PIKO, który od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewał dzieci do wspólnej zabawy, gier, korowodów i tańców. Dodatkową atrakcją były bańki mydlane i piana. W czasie przerw dzieci miały czas na poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców. Chociaż wszyscy uczestnicy doskonale się bawili i humor wszystkim dopisywał, to o godzinie 20.00 zabawy nastał kres.  
   Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

   

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      

   20 lutego w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione przez UNESCO dla podkreślenia różnorodności językowej świata i zwrócenia uwagi na konieczność ochrony dziedzictwa językowego narażonego na zapożyczenia. Uczniowie z klasy VII, VIII i III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach "Do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych" - język opisu przyrody w "Panu Tadeuszu". Warsztaty te zostały przygotowane i poprowadzone przez panią Monikę Ziółkowską - studentkę IV roku filologii polskiej UJ, w ramach zorganizowanego przez uczelnię Miesiąca Języka Ojczystego. Klasy IV - VI zmagały się z lekturami obowiązkowymi. Uczniowie podzieleni na grupy mieli wykonać plakat, lapbook lub makietę zgodnie z dołączonymi do kart pracy wskazówkami. Na najmłodszych czekały zagadki, wykreślanki, ukryte słowa, ortograficzne kolorowanki, z których tworzyli słowniczki i chmury wyrazowe. Na koniec uczniowie mogli zaprezentować efekty swojej pracy i zrobić sobie zdjęcie na ściance "Czytanie uskrzydla". Do końca tygodnia w skrzynkach pytań były umieszczane zadania, na każdego, kto udzielił poprawnej odpowiedzi, w bibliotece czekał cukierek. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego uświadomił wszystkim, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.


Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła

Szkoła Podstawowa w Kamieniu została uhonorowana tytułem
"Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły":

- podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny
- jest otwarta na uczniowskie inicjatywy

- tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów

-poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (współpraca, planowanie, odpowiedzialność).

- jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.
Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła to taka, która poprzez promowanie pracy metodą projektu
w szczególny sposób dba o rozwijanie umiejętności kluczowych, wprowadza niestandardowe formy nauki, motywując uczniów do większej aktywności.
Tytuł ten jest przyznawany przez wydawnictwo Nowa Era w ramach programu "Projekt z klasą".