Wizyta przyjaciół z Hiszpanii

W marcu spędziliśmy wspaniały tydzień w Hiszpanii, a teraz z wielką radością mogliśmy gościć grupę 18 uczniów wraz z opiekunkami Soledad Vilar García i Mònicą García Tudela ze szkoły IES Les Foies w Benigànim. Tydzień spędzony z hiszpańskimi przyjaciółmi obfitował
w wiele atrakcji, począwszy od wspólnego lepienia pierogów i tańców, poprzez szaloną zabawę w Energylandii, po wspólne zwiedzanie Krakowa i spacer po malowniczej Dolinie Białego. ¡Fue una semana maravillosa!

Drugie miejsce w konkursie Żaczek

Dzięki zdobytej wiedzy podczas wycieczki i warsztatów w ramach konkursu „Żaczek”, uczniowie z klasy II wykonali dwie konkursowe „Księgi – Skarbnice Wiedzy”. Prace zostały przez jury docenione i nagrodzone. Miejsce II zdobyła grupa w składzie: Bartek Jasiński, Emilia Kurzańska, Igor Kurzanski, Emilia Kutermak, Paulina Łatak. Rozdanie nagród odbyło się 22 maja  w pięknej scenerii  Collegium Maius , najstarszego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Komisja przyznała również wyróżnienie drugiemu zespołowi w którym pracowała: Emilia Tulej, Anastazja Słowińska, Lena Paszcza, Maja Wołek i Olga Ziemińska  ich księga została zakwalifikowana na wystawę pokonkursową. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

"Rajcuś krakowski"

Klasa pierwsza uczestniczy w konkursie wiedzy o Krakowie „Rajcuś Krakowski”, którego organizatorami są: Stowarzyszenie “Szersze Horyzonty” i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przy współudziale Akademii Żakowskiej  oraz Rady Miasta Krakowa. Konkurs składa się
z dwóch etapów: wycieczki po Krakowie i warsztatów tematycznych organizowanych w szkole. Jego celem  jest  zaciekawienie uczniów  zabytkami i tajemnicami starego Krakowa, dlatego uczniowie w dniu 8 maja odwiedzili dawną stolicę. Były to zorganizowane zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie pracowali w grupach uzupełniając  karty pracy.
Aby  wykonać poszczególne zadania musieli bacznie obserwować otoczenie i uważnie słuchać przewodnika. Na trasie od Barbakanu przez Rynek Główny aż do Magistratu zdobywali historyczną wiedzę i poznawali zabytki Krakowa. Największym wyzwaniem było „zdobycie” Wieży Ratuszowej, z której mogli podziwiać panoramę miasta. Natomiast 13 maja uczestniczyli w warsztatach w Szkole Podstawowej w Rusocicach.

Badacze kosmosu laureatami ogólnopolskiego konkursu „Nasz projekt eTwinning 2019”

Z dumą informujemy, że jesteśmy laureatem ogólnopolskiego konkursu „Nasz projekt eTwinning 2019” (https://etwinning.pl/laureaci-konkursu-nasz-projekt-etwinning-2019/) organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Nagrodzonym projektem jest projekt „eTwinning Space Explorers” realizowany w ubiegłym roku szkolnym przez obecnych uczniów klasy IV wspólnie z rówieśnikami z 10 innych szkół europejskich. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 5 czerwca w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego podsumowania projektu: >>>

Krajowa Odznaka Jakości za projekt „Singing Christmas”

Gratulacje dla uczniów klasy Va za uzyskanie Krajowej Odznaki Jakości eTwinning za projekt „Singing Christmas”. Projekt był realizowany wspólnie ze szkołą litewską, francuską, hiszpańską, łotewską i słowacką. Jego głównym celem było umożliwienie uczniom poznania kultur
i języków innych krajów poprzez realizację wspólnych działań o tematyce zimowej i świątecznej.