Liga CanPack

Dnia 15.02.2020 w Krakowie na obiektach Wisły Kraków odbyła się 3 kolejka koszykarskiej
ligi CanPack. Drużyna z Kamienia rozegrała tego dnia 2 mecze.
Wyniki:                SP Kamień - SP 149 Kraków        24 – 10
                           SP Kamień - SP 27 Kraków          38 – 8
Bilans meczów naszej drużyny w tym sezonie to 5 zwycięstw i 1 porażka.
Dziewczęta zajmują aktualnie 2 miejsce w tabeli.
Drużyna w składzie: Emilia Kurzańska, Małgorzata Wrona, Maria Freń, Oliwia Martyna, Magdalena Sykała, Hanna Satała, Julia Włoch, Alicja Suwaj, Amelia Brzezoń, Aleksandra Chmielik, Oliwia Sykała, Julia Porada, Zuzanna Grzywa, Nikola Paszcza, Kamila Janik, Oliwia Gajewska.
Gratulujemy.

Walentynkowe święto

Jak co roku 14 lutego uczniowie naszej szkoły  świętowali dzień św. Walentego i chociaż nie jest to nasza rodzima tradycja, to święto  to zadomowiło się u nas na dobre. Z tej okazji uczniowie z samorządu uczniowskiego i  z klasy siódmej przygotowali kilka atrakcji dla wszystkich. Dzień rozpoczęliśmy  muzyką taneczną , na każdej kolejnej przerwie odbywały się konkursy. Nie wszystkie jednak miały swoich zwycięzców ,w konkursie ,, Tak to leciało”  nie wyłoniono zwycięzcy, okazało się, że uczniowie znają tylko refreny piosenek i nikt nie pamiętał słów zwrotek znanych przebojów.

Alarm Smogowy

11 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące zanieczyszczenia powietrza. Warsztaty te były nagrodą za zajęcie
I miejsca przez Lenę Garę w konkursie plastycznym "Świat zadymiony ma same złe strony" zorganizowanym przez Czernichowski Alarm Smogowy
  pod patronatem Wójta Gminy Czernichów. Zajęcia poprowadziły panie Marta Pietrusiak i Anna Cincio.  Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały ekologiczne torby, które mogły zabrać do domu.

Tydzień w Collège St Martin!

W dniach 12-18 stycznia grupa 12 uczniów naszej szkoły wzięła udział w mobilności w ramach przedsięwzięcia „Paszport do przyszłości”. Był to wspaniały tydzień, pełen pozytywnych emocji i nowych doświadczeń! Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do odwiedzenia naszej wystawy w holu szkoły, gdzie oprócz fotografii można zobaczyć wiele pamiątek z wyjazdu oraz dziennik podróży.

Świąteczny projekt eTwinning

W okresie świątecznym klasa 6a wzięła udział w projekcie „Xmas cards exchange, traditional project. 19-20”.
Na zdjęciu uczniowie z kartkami świątecznymi od kolegów i koleżanek z innych europejskich krajów. Otrzymaliśmy ich ponad 30!