Pomaganie jest dziecinnie proste! 27 Finał WOŚP w naszej szkole

W tym roku i my zagraliśmy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! Chętni cudowni Wolontariusze (Basia Drabczyk, Nikola Kuglin, Bartek Goldman, Kacper Symula, Kacper Paszcza, Dobrosława Starowicz, Zuzanna Kraczka, Wiktoria Słowińska, Edyta Kutermak, Magda Łatak, Kamila Kielman,  i Patrycja Kurzańska) już od samego świtu dzielnie zbierali do puszek pieniądze, które tym razem zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wolontariuszy wspierał Piotruś Drabczyk, który z wielkim zapałem rozdawał darczyńcom serduszka. Akcja spotkała się z wielkim aplauzem lokalnej społeczności.
Otworzyły się serca i kieszenie ludzi dobrej woli,  za co wszystkim serdecznie dziękujemy.
Z tego miejsca należy również podziękować Rodzicom Wolontariuszy, którzy całym sercem pomagali i wspierali swoje pociechy.

Bożonarodzeniowe jasełka

Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował
w 1223 roku w Greccio. Zwyczaj przywędrował z Włoch do Polski na przełomie XIV i XV wieku i stał się zbieżny z kolędowaniem.

Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Początkowo figury Dzieciątka, Maryi, Józefa, Trzech Królów
i pozostałych osób dramatu były nieruchome. Za sprawą zakonów franciszkańskich i bernardyńskich wprowadzono w ich miejsce marionetki.

Krajowa Odznaka Jakości za projekt „Tongue Twisters”

13 grudnia Krajowe Biuro eTwinning przyznało Krajową Odznakę Jakości uczestnikom międzynarodowego projektu „Tongue Twisters” zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Języków. W naszej szkole w projekcie uczestniczyły Oliwia, Magda, Alicja, Marysia i Nikola
z klasy VII. Gratulacje!

Konkurs na komiks „Bohater z Wąsem”.

Uczniowie naszej szkoły (Amelia Brzezoń, Kacper Symula, Bartłomiej Bogusz, Filip Szostak, Maria Smaga i Oliwia Sawicka) wzięli udział
w ogólnopolskim konkursie na komiks o historii z życia Marszałka pt.
„Bohater z Wąsem”, organizowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Oto efekty ich pracy:  >>>

Małopolski Konkurs Geograficzny

Uczennica naszej szkoły, Wiktoria Słowińska (IIIA), zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Geograficznego
organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Gratulujemy!