Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

Alarm Smogowy

          

    11 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące zanieczyszczenia powietrza. Warsztaty te były nagrodą za zajęcie
I miejsca przez Lenę Garę w konkursie plastycznym "Świat zadymiony ma same złe strony" zorganizowanym przez Czernichowski Alarm Smogowy
  pod patronatem Wójta Gminy Czernichów. Zajęcia poprowadziły panie Marta Pietrusiak i Anna Cincio.  Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały ekologiczne torby, które mogły zabrać do domu.


Tydzień w Collège St Martin!

   W dniach 12-18 stycznia grupa 12 uczniów naszej szkoły wzięła udział w mobilności w ramach przedsięwzięcia „Paszport do przyszłości”. Był to wspaniały tydzień, pełen pozytywnych emocji i nowych doświadczeń! Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do odwiedzenia naszej wystawy w holu szkoły, gdzie oprócz fotografii można zobaczyć wiele pamiątek z wyjazdu oraz dziennik podróży.

   

Świąteczny projekt eTwinning

              W okresie świątecznym klasa 6a wzięła udział w projekcie „Xmas cards exchange, traditional project. 19-20”.
Na zdjęciu uczniowie z kartkami świątecznymi od kolegów i koleżanek z innych europejskich krajów. Otrzymaliśmy ich ponad 30! 

Godzina Kodowania 2019

   Wzięliśmy udział w akcji "Zakodowane Święta z eTwinning" w ramach Godziny Kodowania 2019 (9-15 grudnia).
Naszą szkołę reprezentował projekt przygotowany w Scratchu przez Oliwkę. Gratulacje za kreatywność! 
                           

Pomagamy Rysiom z opolskiego ZOO

    

22 stycznia w naszej szkole był zorganizowany kiermasz, z którego dochód przekazaliśmy na pomoc rysiom z opolskiego ZOO. Na kiermaszu sprzedawane były babeczki i ciasteczka upieczone przez rodziców, uczniów i przedszkolaki. Ze sprzedaży uzyskaliśmy 440 zł. Pokazaliśmy, że mamy wielkie serce nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt.
Ogród Zoologiczny Opole powstał w latach 30-tych XX wieku na terenie parku położonego na Wyspie Bolko, którego prywatny fragment został przekształcony w zwierzyniec. W 1997 roku Ogrodowi groziła likwidacja, kiedy to powódź stulecia, która nawiedziła Opole, całkowicie zniszczyła jego teren i obiekty. Zaczęto jednak jego odbudowę i krok po kroku oddawane były kolejne budynki, budowane w/g nowej koncepcji. Wzbogacano ZOO o nowe gatunki zwierząt.