Ruszyła koszykarska liga CanPack.

16.11.2019 r. w Myślenicach odbyła się pierwsza kolejka koszykarskiej ligi. Dla drużyny z Kamienia to już 2 sezon w tej lidze. Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i 4-6. Dziewczęta z Kamienia rywalizują w grupie starszej, w której występuje
8 zespołów. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy i po zaciętym meczu z Myślenicami przegraliśmy 25-20, ale dzięki świetnej grze przeciwko większej i silniejszej drużynie zdobyliśmy serca kibiców. W drugim meczu wygraliśmy z drużyną SP 100 z Krakowa
19-12. Kolejne mecze już 7.12.2019 r. w Krakowie na obiektach Wisły Kraków, na które zapraszamy kibiców:)

Drużyna z Kamienia w tym sezonie występuje w składzie: Oliwia Martyna, Nadia Panek, Hanna Satała, Małgorzata Wrona, Julita Sykała, Marysia Freń, Magdalena Sykała, Julia Porada, Alicja Suwaj, Amelia Brzezoń, Oliwia Sykała, Zuzanna Grzywa, Julia Włoch, Kamila Janik, Aleksandra Chmielik, Nikola Paszcza. Gratulujemy!!!

Dzień Jeża

12 listopada uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Kamieniu obchodzili „Dzień Jeża”. Było to pierwsze zadanie w ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie „Jeż Jerzy i Ryś Ryszard w poszukiwaniu ginących gatunków”.

Tydzień dla zdrowia

Akcja „Tydzień dla zdrowia” jest przeprowadzana w naszej szkole od kilku lat. W tym roku była  w dniach 21-25 października. Dzieci
z przedszkoli i klas I-III przygotowywały owocowe przysmaki, starsi spędzali przerwy „w ruchu”. Wszyscy mogli zobaczyć jak wyglądają ziarna zbóż i otrzymywana z nich mąka. W czwartek był ulubiony dzień uczniów „Dzień chleba”, podczas którego można było spróbować różnego rodzaju pieczywo. Chleb otrzymaliśmy z zaprzyjaźnionego sklepu w Kamieniu oraz piekarni z Czernichowa i Kaszowa.

Żaczek 2019

5 listopada klasa II wzięła udział w edukacyjnej wycieczce po Krakowie, podczas której dzieci poznawały miejsca i legendy związane
z Uniwersytetem Jagiellońskim. Odwiedziły Collegium Medicum, Collegium Novum i Collegium Maius. Pod okiem przewodnika rozwiązywały zadania i zdobywały wiedzę niezbędną do wykonania Ksiąg – Skarbnic Wiedzy. Największe zainteresowanie wzbudził u dzieci historyczny zegar, fragment pieśni Gaudeamus Igitur oraz orszak poruszających się figur związanych z Akademią Krakowską. Konkurs „ Żaczek” organizowany jest przez Muzeum UJ, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Szersze Horyzonty.

Uroczystość środowiskowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„ Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. Tak właśnie chcemy ją czcić – radośnie …” – zabrzmiały słowa podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
   Tradycją naszej szkoły stało się świętowanie w szerszym gronie. Tym razem przybyli goście wzięli udział w wydarzeniu, nie tylko śpiewając pieśni patriotyczne, ale także wybierając je z przygotowanych pięciu kategorii.
  Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki składamy tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. To także nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę.
  Koncertowi przewodził chór szkolny pod batutą p. Marty Piętak.