Wizyta Świętego Mikołaja

Chcemy Ciebie tu przywitać
w dzień tak uroczysty.

Witaj święty Mikołaju!
Upragniony gościu z nieba.
Racz udzielić swoich darów,
daj nam, co potrzeba.”

Andrzejki 2018

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole jak co roku odbyła się zabawa andrzejkowa. Poza muzyką, tańcami

Gminny Konkurs Recytatorski i Plastyczny „Wszystko dla Niepodległej”

30 listopada  2018 r. w Szkole Podstawowej im. ks. S. Słotwińskiego w Kamieniu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięło 15 uczniów z klas IV –VIII ze wszystkich szkól na terenie gminy Czernichów.
Recytujących oceniało Jury w składzie:
Pani Magdalena Tomasiak – przedstawicielka Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie, pani Anna Grzybek – pedagog w SP w Kamieniu, oraz nauczyciele z poszczególnych szkół, którzy przybyli wraz z uczniami.

XVIII Międzygminny Konkurs Niepodległościowy

Uczennice naszej szkoły w składzie: Barbara Drabczyk, Nikola Kuglin i Kamila Kielman wzięły udział w XVIII Międzygminnym Konkursie Niepodległościowym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wołowicach, który odbył się 27 listopada 2018 r. W tym roku miał on szczególną wymowę z racji przypadającego 100-lecia odzyskania niepodległości. Patronat nad konkursem objęli: Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie, Wójt Gminy Czernichów – p. Szymon Łytek oraz Wójt Gminy Liszki – p. Paweł Miś.

Pięć tysięcy lat kultury w jednym roku – odsłona 13 i 14.

Podczas kolejnych spotkań miłośników odkrywania różnych kultur mogliśmy poznać tajemnice budowy piramid egipskich i chociaż nie udało nam się zbudować takiej prawdziwej, spróbowaliśmy swoich sił przy konstrukcji słodkiej piramidy. Na pewno takiego smakołyku pozazdrościliby nam sami Egipcjanie… nam smakowało wybornie.
Następnym wydarzeniem był wieczorek filmowy, gdzie z przymrużeniem oka obserwowaliśmy jak Asterix i Obelix budują miasto podczas misji Kleopatra.
Coś z historii, coś z żartem, coś na słodko….