Koszykarska liga Can Pack

Lekcja muzyki inna niż zwykle

Dzisiaj uczniowie klasy IV podczas lekcji muzyki mieli okazję zagrać na dziwnych instrumentach – na Bum bum rurkach. Chociaż było to ich pierwsze spotkanie z tym niezwykłym instrumentem świetnie sobie poradzili – szybko uczyli się bawiąc jednocześnie. Kolorowe instrumenty w rękach „czwartaków” niemal same wygrywały melodie i już po krótkiej chwili można było usłyszeć takie melodie jak:  „Panie Janie” „Wlazł kotek na płotek”. „Kurki trzy” „Mam chusteczkę haftowaną”. Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Ich nieskomplikowana budowa i proste zasady użytkowania pozwalają w szybki i interesujący sposób wprowadzić uczniów w fascynujący świat muzyki. Praca z nimi nie tyko wprowadza dzieci w świat rytmu, melodii i harmonii, ale także pozytywnie wpływa na spostrzegawczość, wyobraźnię plastyczną, a także umiejętność współpracy w grupie.  Zatem – pierwszą lekcję „bumrurkową” czwartaki mają już za sobą. Wkrótce będą kolejne. Posłuchaj :)

Wizyta w Hiszpanii

Aby powspominać miłe chwile spędzone w IES Les Foies w Benigànim i podzielić się wrażeniami z innymi uczniami i nauczycielami, uczestnicy wymiany zorganizowali "hiszpańską przerwę", w trakcie której nie tylko można było obejrzeć wystawę zdjęć i pamiątek, ale
i posłuchać lokalnej muzyki.
Tych, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć zdjęć z pobytu w Hiszpanii, zapraszamy do galerii.

Lekcje muzealne "Tropem historii"

21 marca 2019 r. klasa II wzięła udział  w warsztatach i zajęciach, które pozwoliły nam poznać historię najstarszego Uniwersytetu w Polsce. Uczyliśmy się nie tylko o tym, kto i kiedy założył Uniwersytet Jagielloński czyli  poznaliśmy rolę  władców w rozwoju polskiej uczelni  ale także mogliśmy zobaczyć jak wyglądały zwyczaje i stroje  dawnych studentów – żaków oraz strój rektora. Odwiedziliśmy miejsca, gdzie kształcili się tacy słynni uczeni jak np. Mikołaj Kopernik. Zajęcia  przeznaczone były dla uczestników konkursu „Żaczek",

Zdobytą wiedzę opiszemy w „Księgach Mądrości”.

Gminny Turniej Mini Siatkówki

11.03.2019 r. nasza szkoła gościła uczestników Gminnego Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców. Do Turnieju zgłosiło się siedem drużyn dziewcząt i chłopców (ok. 80 uczniów) z czterech szkół gminy Czernichów: Rybnej, Przegini Duchownej, Nowej Wsi Szlacheckiej i Kamienia. Turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym". Po rozegraniu dziewięciu meczów w kategorii dziewcząt zwycięstwo przypadło drużynie z Przegini Duchownej, drugie miejsce Nowej Wsi Szlacheckiej a trzecie dziewczętom z Kamienia (Barbara Drabczyk ,Nikola Kuglin ,Klaudia Kielman , Martyna Markowicz , Dominika Śliwa kl.VI  ,Oliwia Sykała ,Aleksandra Chmielik, Zuzanna Grzywa, Amelia Brzezoń kl.V). W kategorii chłopców zwyciężyła szkoła z Rybnej, druga Nowa Wieś Szlachecka, trzecia Przeginia Duchowna a czwarty Kamień (Bartek Bogusz, Dawid Panek, Dawid Sas kl VI. Mikołaj Frytek, Karol Górecki, Bartek Goldman, Kacper Paszcza, Piotr Poprawa, Łukasz Szymula, Wiktor Zaczyński kl.V, Wiktor Sas, Oskar Słowiński kl.IV). Organizatorem turnieju, sędzią i opiekunem drużyn z Kamienia był W. Pastuła. Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.