Żaczek 2018

14 listopada 2018 r.  drugoklasiści udali się na wycieczkę do Krakowa, aby poznać miejsca, fakty i legendy związane  z najstarszą polską uczelnią – Uniwersytetem Jagiellońskim. Zajęcia edukacyjne, czyli „Wyprawa Do Wrót Mądrości” miały  za zadanie rozwinąć zainteresowania nauką wśród dzieci poprzez ukazanie postaci i obiektów ważnych dla nauki polskiej. Wykorzystując atrakcyjnej formy zabawy w poszukiwaczy - odkrywców zaproponowanej przez przewodniczkę Akademii Żakowskiej,  dzieci świetnie się bawiły a jednocześnie zdobyły wiedzę, którą wykorzystają w konkursowych „Księgach – Skarbnicach Wiedzy”. W ramach konkursu organizowanego przez Akademię Żakowską,  klasa druga będzie jeszcze uczestniczyła w zajęciach w szkole obejmujących  mini formę teatralną „Żaczek I Tajemna Księga” oraz w warsztatach muzealnych w Muzeum  Uniwersytetu Jagiellońskiego   „U Źródeł Wiedzy” .

Krakusek - II

9 listopada klasa III brała udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim na Wawelu. Była to nasza druga wycieczka
w ramach udziału w konkursie „Krakusek”
Przewodnik przybliżył nam epokę Odrodzenia oraz jej włoski rodowód, oraz zwrócił naszą uwagę na dwa charakterystyczne dla całego Wawelu style czyli gotycki i renesansowy.

Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień, dlatego 8 listopada uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
    Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty i wykonały zdrowe, pożywne kanapki, które następnie zjadły. Wspólne śniadanie było dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

100 - lecie Odzyskania Niepodległości

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości –
100. Rocznica Odzyskania Niepodległości.

11 listopada 1918 roku był przełomowym dniem w dziejach całej Europy i Polski. W lasku Compiégne pod Paryżem Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową. W tym samym dniu w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu.
Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Dzień Krajobrazu 2018

Działania w ramach Dnia Krajobrazu:

1. Spacery krajobrazowe połączone z oceną krajobrazu pod kątem roślinności, rzeźby terenu, zabudowy, ogólnej estetyki i planowania zmian w kontekście haseł: Mój krajobraz – współtworzę i chronię oraz Ochrona krajobrazu z korzyścią dla nas.
  2. Oglądanie filmu animowanego udostępnionego przez GDOŚ dotyczącego wpływu człowieka na zmiany w krajobrazie.
  3. Gazetki ścienne m.in. z wykorzystaniem plakatów dotyczących Dnia Krajobrazu 2018.
  4. Realizacja konkursu fotograficznego pt. Piękno wokół nas – krajobraz mojej okolicy Fotografie uczniowie wykonywali w czasie indywidualnych spacerów, przesyłali nauczycielom w wersji elektronicznej, a następnie odbyło się głosowanie i wybór najlepszych zdjęć z wykorzystaniem tablicy multimedialnej; w ocenie fotografii uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły z klas IV-VIII oraz III klasy gimnazjalnej, a także nauczyciele.  Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi młodzieży na krajobraz Małej Ojczyzny i spowodowanie większej aktywności na świeżym powietrzu. Dodatkową wartością był wzrost kompetencji w zakresie TIK.
    Oglądnij zdjęcia konkursowe