Badacze kosmosu laureatami ogólnopolskiego konkursu „Nasz projekt eTwinning 2019”

Z dumą informujemy, że jesteśmy laureatem ogólnopolskiego konkursu „Nasz projekt eTwinning 2019” (https://etwinning.pl/laureaci-konkursu-nasz-projekt-etwinning-2019/) organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Nagrodzonym projektem jest projekt „eTwinning Space Explorers” realizowany w ubiegłym roku szkolnym przez obecnych uczniów klasy IV wspólnie z rówieśnikami z 10 innych szkół europejskich. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 5 czerwca w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego podsumowania projektu: >>>

Krajowa Odznaka Jakości za projekt „Singing Christmas”

Gratulacje dla uczniów klasy Va za uzyskanie Krajowej Odznaki Jakości eTwinning za projekt „Singing Christmas”. Projekt był realizowany wspólnie ze szkołą litewską, francuską, hiszpańską, łotewską i słowacką. Jego głównym celem było umożliwienie uczniom poznania kultur
i języków innych krajów poprzez realizację wspólnych działań o tematyce zimowej i świątecznej.

Fashion Revolution Week

Fashion Revolution Week  zawitał do szkoły w Kamieniu, jako pierwszej szkoły w Polsce!
25 kwietnia (piątek) odbyło się spotkanie „Szkoła odpowiedzialnej mody”, podczas którego wraz z uczniami klas VIII oraz III gimnazjum mieliśmy okazję poznać bliżej materiały, z których szyje się ubrania, a także zastanowić się na tym, kto, w jakich warunkach i w jakich krajach je uszył.

Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania: czy niskie ceny w sklepach odzieżowych powinniśmy traktować tylko jako szansę na tanie zakupy? Co kryje się za niską ceną? Czy to nie dziwne, że nowa para spodni, uszyta na drugim końcu świata, przetransportowana następnie stamtąd do Europy, jest tak tania? Kto płaci za to, że możemy kupować tanio?

List otwarty

W nawiązaniu do aktualnej sytuacji strajkowej nauczycieli, chcielibyśmy przedstawić nasze stanowisko.

Decyzja o strajku była dla nas trudna, gdyż praca z uczniami daje nam wiele satysfakcji (i często jest pasją naszego życia). Sprawy oświatowe są dla nas ważne i myślimy, że była potrzeba zajęcia zdecydowanego stanowiska. Chcemy podkreślić, że sprawy podwyżek nie są najważniejsze.

Ten protest  wydaje nam się jedyną możliwością, żeby zainteresować problemami szkoły szersze społeczeństwo. Protest ten jest też wyrazem tego, że my zwykli nauczyciele staramy się złagodzić trudności, z którymi zmagają się nasi uczniowie w związku z wprowadzoną reformą. To my, mimo, iż nie zgadzamy się z wdrożeniem reformy to staramy się nieustannie zdobywać wiedzę, informacje, które mogą ułatwić uczniom odnalezienie się w nowych warunkach.

Pewnie popełniamy błędy jak każdy, ale staramy się rozwijać, organizować wiele dodatkowych działań, programów i aktywności. Chcemy, by w naszej szkole dużo się działo i uczniowie mieli dostęp i możliwość rozwoju w wielu obszarach. Jest to nasza pasja, którą chcemy zarażać uczniów.

Protestując, myślimy przede wszystkim o uczniach, czego wyrazem jest przeprowadzenie egzaminu mimo trwającego strajku. W odpowiedzialności za prawidłowy przebieg egzaminów, chcieliśmy, żeby był nadzorowany przez osoby odpowiednio przeszkolone z naszej szkoły a nie przypadkowe. Szanujemy także trzyletnią pracę uczniów.

Liczymy na zrozumienie ze strony uczniów i rodziców oraz zaufanie, że ten strajk to ostateczna forma protestu, gdyż inne formy zostały wyczerpane.

Szkoła bez uczniów, dla nas nauczycieli, nie ma sensu i udział w strajku jest dla nas przykry, gdyż nie możemy realizować tego, co dla nas najważniejsze, czyli nauczania.

Strajkujący Nauczyciele

Szkoły Podstawowej w Kamieniu

Szkolny Konkurs Recytatorski

3 kwietnia 2019 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”.
W konkursie udział wzięło 10 uczniów z kl. I – III:

1. Natan Kołacz
2. Maja Turaczyk
3. Wiktoria Tałach
4. Bartek Jasiński
5. Maja Wołek
6. Lena Paszcza
7. Emilka Kurzańska
8. Emilka Kutermak
9. Kuba Gara
10.Michał Sroka
Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce - Michał Sroka
II miejsce - Lena Paszcza
III miejsce – Emilka Kurzańska i Wiktoria Tałach
Uczniowie , którzy zajęli I i II miejsce będą reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Czułówku 26 kwietnia.

Zwycięzcom gratulujemy  życzymy powodzenia w Czułówku.