XVIII Międzygminny Konkurs Niepodległościowy

Uczennice naszej szkoły w składzie: Barbara Drabczyk, Nikola Kuglin i Kamila Kielman wzięły udział w XVIII Międzygminnym Konkursie Niepodległościowym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wołowicach, który odbył się 27 listopada 2018 r. W tym roku miał on szczególną wymowę z racji przypadającego 100-lecia odzyskania niepodległości. Patronat nad konkursem objęli: Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie, Wójt Gminy Czernichów – p. Szymon Łytek oraz Wójt Gminy Liszki – p. Paweł Miś.

Pięć tysięcy lat kultury w jednym roku – odsłona 13 i 14.

Podczas kolejnych spotkań miłośników odkrywania różnych kultur mogliśmy poznać tajemnice budowy piramid egipskich i chociaż nie udało nam się zbudować takiej prawdziwej, spróbowaliśmy swoich sił przy konstrukcji słodkiej piramidy. Na pewno takiego smakołyku pozazdrościliby nam sami Egipcjanie… nam smakowało wybornie.
Następnym wydarzeniem był wieczorek filmowy, gdzie z przymrużeniem oka obserwowaliśmy jak Asterix i Obelix budują miasto podczas misji Kleopatra.
Coś z historii, coś z żartem, coś na słodko….

Zaczarowany świat nauki - magnesy

26 listopada odbyły się kolejne zajęcia z cyklu  "Zaczarowany świat nauki".
Tym razem świetliczaki poznały  Magnes i jego tajemniczą siłę.

Szkolny Konkurs Recytatorski "Wszystko dla Niepodległej"

W dniu 20 listopada odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego "Wszystko dla Niepodległej". Konkurs swoją tematyką nawiązywał do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnikami byli uczniowie z klas IV - VIII. Dwuosobowe Jury w składzie pani Anna Grzybek i pani Magdalena Tomasiak miało niełatwe zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom. W ostateczności spośród 15 uczestników zostali wyłonieni zwycięzcy. I tak:
I miejsce zdobyła uczennica klasy VIII Sabina KuglinMiejsce II zostało przyznane również uczennicy klasy VIII Patrycji Kurzańskiej. Jury postanowiło przyznać także  trzy wyróżnienia dla Piotra Drabczyka - klasa IV, Julii Włoch - klasa Vb
i Alicji Krzystek - klasa VII
. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy.
Patrycja i Sabina będą reprezentowały szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim pod takim samym tytułem.
Już dzisiaj życzymy powodzenia.

„100 pięknych zakątków na 100 lat Niepodległości”

W projekcie „100 pięknych zakątków na 100 lat Niepodległości” brały udział szkoły z całej Polski.
Uczestnicy wysyłali zdjęcia z krótkim opisem, z których powstała prezentacja ukazująca piękno Polski.
Zrealizowany projekt miał na celu:
- bliższe poznanie swojego regionu i regionów współuczestników projektu,
- uwrażliwienie na piękno architektury, sztuki, przyrody Polski,
- integracja społeczności,
- uczczenie 100 - lecia Niepodległości.
Oto link do książki, która ukazuje jak piękna jest nasza ojczyzna.
Zobacz jak piękna jest nasza Ojczyzna>>