Tydzień dla zdrowia

W dniach 22-26 października odbył się cyklicznie organizowany „Tydzień dla zdrowia”. Jest to akcja, której nadrzędnym celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania oraz zwrócenie uwagi na aktywność fizyczną.
            Tydzień ten obfitował w różne działania prozdrowotne. W poniedziałek przygotowano gazetkę na temat historii chleba, zdrowego odżywiania oraz znaczenia ruchu. We wtorek klasy I-III własnoręcznie zrobiły szaszłyki owocowe i warzywne, którymi  podzieliły się z kolegami. W środę odbył się „Dzień chleba”

Bądź bezpieczny na drodze

23 października  świetliczaki wzięły udział w grach i zabawach propagujących bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Przygotowania do tego dnia poprzedziły zajęcia, na których dzieci zapoznały się z zasadami ruchu drogowego, przygotowały sygnalizatory świetlne, a także obejrzały film na temat bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych.  Podczas gier zespołowych , konkursów  i rozwiązywania zagadek sprawdzały  swoją wiedzę na temat znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię. Na koniec zwycięzcy otrzymali medale .

Podsumowanie Tygodnia Kodowania

Tydzień Kodowania zakończony! Zapraszamy do obejrzenia krótkiego podsumowania: >>>

Europejskie sukcesy

22 października Centralne Biuro Programu eTwinning w Brukseli przyznało Europejskie Odznaki Jakości za projekty międzynarodowe. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła otrzymała Odznaki aż za trzy projekty realizowane w ubiegłym roku szkolnym: „Rudolph is in Town” (realizowany w klasie I i II), „Hoppy Easter!” (oddziały przedszkolne) oraz „eTwinning Space Explorers” (klasa III).
Do Europejskiej Odznaki Jakości nominowane są najlepsze projekty spośród tych, za realizację których przynajmniej dwóch partnerów
z różnych krajów otrzymało Krajowe Odznaki Jakości.

Od Kopacza do Górnika

W dniu 18 października uczniowie z klas I – III wraz z wychowawcami byli na wycieczce w kopalni soli w Wieliczce. Uczestniczyły
w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych
 O Kopacza  do Górnika”, w ramach programu „Kultura Dostępna” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas wycieczki z przewodnikiem podziwiały podziemne korytarze, urządzenia i sprzęt,
a także ślady prac górniczych. Słuchając opowiadań o pracy górnika zdobyli kolejne doświadczenie. Ogromnym przeżyciem dla dzieci był sam zjazd windą w głąb ziemi. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą oraz świetną zabawą. Nikt nie zapomniał aby z wycieczki przywieźć do domu to, co jest tu najcenniejsze - trochę soli kamiennej.